Andrzej Dziedziczko

Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 20.04.2020
Express Bydgoski

„Teraz większa pustka przede mną. Oczom mej duszy coraz bardziej ciemno, dokąd iść …”

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dnia 16 kwietnia 2020 r. odszedł od nas Mąż,
Tata i Dziadek

ŚP.
Andrzej Dziedziczko
prof. dr hab. n. med.
lat 85

Msza św. żałobna zostanie odprawiona we wtorek 21 kwietnia 2020 r. o godz.
13.00 w kościele pw. Wniebowstąpienia Pańskiego przy ul. Atolowej 6
w Bydgoszczy. Pogrzeb odbędzie się po Mszy św. na cmentarzu parafialnym w
Osówcu.

Pogrążeni w smutku Żona Maria, Córka Monika i Syn Piotr z Rodzinami

Bydgoszcz, Whitby Canada

Plaża

„Umarłych wieczność dotąd trwa,
dokąd pamięcią im się płaci…”
W. Szymborska
Rodzinie
wyrazy głębokiego współczucia
z powodu śmierci

ś tp
prof. dr. hab. n. med.

Andrzeja Dziedziczko

składają

Pracownicy Kliniki Kardiologii

Droga Mario
nagle zaskoczyła nas wiadomość o śmierci Twojego Męża
prof. dr. hab. nauk medycznych

ś+p

Andrzeja Dziedziczko

Przyjmij najszczersze wyrazy współczucia i słowa otuchy.
Profesor przez wiele lat był inicjatorem niezapomnianych spotkań z przyjaciółmi.
Gościnny, elegancki, pełen polotu mówca.
Z pasją dzielił się swoją ogromną wiedzą i doświadczeniem.
Myślami i modlitwą jesteśmy z Rodziną

Ewa Korycka,
Krystyna i Zenon Stasińscy

Z ogromnym bólem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

ś+p
prof. dr. hab.
Andrzeja Dziedziczko

Lat 85
Żonie i Najbliższym
wyrazy głębokiego żalu i współczucia
składają

Nina i Zdzisław Woźniakowie z rodziną

„Teraz większa pustka przede mną. Oczom mej duszy coraz bardziej ciemno, dokąd iść …”

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dnia 16 kwietnia 2020 r. odszedł od nas Mąż, Tata i Dziadek

ŚP.
Andrzej Dziedziczko
prof. dr hab. n. med.
lat 85

Msza św. żałobna zostanie odprawiona we wtorek 21 kwietnia 2020 r. o godz. 13.00 w kościele pw. Wniebowstąpienia Pańskiego przy ul. Atolowej 6 w Bydgoszczy. Pogrzeb odbędzie się po Mszy św. na cmentarzu parafialnym w Osówcu.

Pogrążeni w smutku Żona Maria, Córka Monika i Syn Piotr z Rodzinami

Bydgoszcz, Whitby Canada

„Bywa nieraz, że stajemy w obliczu prawd, dla których brakuje słów”.
Jan Paweł II
Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

prof. dr. hab. n. med.
Andrzeja Dziedziczko

Absolwenta Akademii Medycznej w Gdańsku, Kierownika Katedry i Kliniki Alergologii, Immunologii Klinicznej
i Chorób Wewnętrznych w latach 2000-2005, Członka i Założyciela Polskiego Towarzystwa Alergologicznego,
Pierwszego Dziekana Wydziału Pielęgniarstwa i Nauk o Zdrowiu
Rodzinie Zmarłego
wyrazy głębokiego współczucia
składają

Zarząd Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr. J. Biziela w Bydgoszczy
wraz z Pracownikami

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 16 kwietnia 2020 roku
zmarł w wieku 85 lat
prof. dr hab. med.
Andrzej Dziedziczko

wybitny lekarz, wieloletni
Kierownik Katedry Alergologii i Chorób Wewnętrznych
oraz Katedry Pielęgniarstwa Klinicznego i Rehabilitacyjnego
Akademii Medycznej w Bydgoszczy,
Dziekan Wydziału Pielęgniarskiego w latach 1996-1999
oraz
Dziekan Wydziału Pielęgniarstwa i Nauk o Zdrowiu
w latach 1999-2002,
ceniony nauczyciel akademicki
i wychowawca wielu pokoleń młodzieży i lekarzy,
odznaczony Srebrnym i Złotym Krzyżem Zasługi,
wyróżniony Odznaką Honorową
za Wzorową Pracę w Służbie Zdrowia
oraz Tytułem Zasłużonego dla Wojewódzkiego
Szpitala im. Jana Biziela w Bydgoszczy.

Rektor i Senat
Uniwersytetu Mikołaja Kopernika
w Toruniu
Pogrzeb poprzedzony mszą św. żałobną odbędzie się
21.04.2020 r. na cmentarzu parafialnym w Osówcu.
Msza św. żałobna zostanie odprawiona o godz. 13.00
w kościele pw. Wniebowstąpienia Pańskiego
przy ul. Atolowej 6 w Bydgoszczy.

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci
Prof. dr. hab. n. med.
Andrzeja
Dziedziczko

Rodzinie i Bliskim
wyrazy serdecznego współczucia składają

dr n. med. Elżbieta Korzeniowska-Żuk
oraz Rodzina Pabijan

Napisz wspomnienie

Możesz dodać wideo, obrazek lub zapalić świeczkę.

Wprowadź wiadomość

Wstaw link z YouTube

Możesz skopiować url filmu na YouTube i wkleić go w ramce poniżej.

Wideo będzie wyświetlane w Twoim komentarzu i możliwe do odtworzenia przez innych.

Podaj link z YouTube

FileName

Dodaj obrazek
Wybierz plik z komputera lub przeciągnij go i upuść tutaj
Wielkość pliku nie może przekraczać 8 MB i musi być jednym z następujących formatów: .jpg,.jpeg,.png,.gif
Wybierz świeczkę

Zostań powiadomiony

Wpisz poniżej swój adres mailowy jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o świeczkach i wiadomościach zamieszczonych na stronie tego anonsu.

Obrazek wybrany przez użytkownika
Żegnaj Andrzeju! Spotkamy się, jak przez długie lata na Niebiańskiej Radzie Wydziału Lekarskiego nasze Akademii Medycznej! Spoczywaj w Bogu! Roman Kotzbach

Roman Kotzbach


6 l

Wciąż nie mogę uwierzyć że odszedłeś tak nagle i niespodziewanie. Mòj najukochańszy Tatku jeszcze słyszę twój głos i czuję uścisk twej dłoni. NA ZAWSZE W MOIM SERCU... pewnego dnia Ciebie odnajdę! Jak pisał Konstanty Gałczyński (zaśpiewała Magda Umer i skomponował Marek Grechuta) „ Ile razem dróg przebytych ile ścieżek przedeptanych ile deszczów, ile śniegu wiszących nad latarniami ile listów, i rozstań ciężkich godzin w miastach wielu i znów opór, żeby powstać i znów iść, i dojść do celu ile w trudzie nieustannym wspólnych zmartwień, wspólnych dążeń ile chlebòw rozkrajanych pocałunków? Schodów? Książek? Oczy twe jak piękne świece a w sercu źródło płomienia więc ja chciałabym Twoje serce ocalić od zapomnienia. U twych ramion płaszcz powisa, krzykliwy, z leśnego ptactwa długi przez cały korytarz przez podwòrze aż gdzie gwiazda Wenus (Mars?) a Tyś lot i gòrność chmurną, blask wody i kamienia,chciałam oczu twoich chmurność ocalić od zapomnienia.”

Monika Dziedziczko (Còrka z mężem Arturem, Sebastianem i Samanthą


6 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Wciąż nie mogę uwierzyć że odszedłeś tak nagle i niespodziewanie. Mòj najukochańszy Tatku jeszcze słyszę twój głos i czuję uścisk twej dłoni. NA ZAWSZE W MOIM SERCU... pewnego dnia Ciebie odnajdę! Jak pisał Konstanty Gałczyński (zaśpiewała Magda Umer i skomponował Marek Grechuta) „ Ile razem dróg przebytych ile ścieżek przedeptanych ile deszczów, ile śniegu wiszących nad latarniami ile listów, i rozstań ciężkich godzin w miastach wielu i znów opór, żeby powstać i znów iść, i dojść do celu ile w trudzie nieustannym wspólnych zmartwień, wspólnych dążeń ile chlebòw rozkrajanych pocałunków? Schodów? Książek? Oczy twe jak piękne świece a w sercu źródło płomienia więc ja chciałabym Twoje serce ocalić od zapomnienia. U twych ramion płaszcz powisa, krzykliwy, z leśnego ptactwa długi przez cały korytarz przez podwòrze aż gdzie gwiazda Wenus (Mars?) a Tyś lot i gòrność chmurną, blask wody i kamienia,chciałam oczu twoich chmurność ocalić od zapomnienia.”

Monika Dziedziczko (Artur, Sebastian i Samantha Witek)


6 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Żegnaj Panie Profesorze

MSM


6 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Wyrazy współczucia dla rodziny.

B.F.Stasińscy.


6 l

Koniec zawartości

Nie ma więcej stron do wyświetlenia