Bożena Raszja - Wanic
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 20.03.2019
Głos Wielkopolski
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 20.03.2019
Głos Wielkopolski
Z głębokim smutkiem i poczuciem straty
przyjęliśmy wiadomość o śmierci
ś+p
Pani
Prof. dr hab. n. med.
Bożeny Raszei-Wanic
wieloletniego Kierownika Kliniki Chorób Wewnętrznych Instytutu Chorób Wewnętrznych, a w latach 1985-1997 Kierownika Kliniki Nadciśnienia Tętniczego
i Chorób Wewnętrznych Instytutu Kardiologii
Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
W latach 1974-83 Przewodnicząca oddziału Poznańskiego Towarzystwa Internistów Polskich.
Twórczyni poznańskiej szkoły nadciśnienia tętniczego, honorowa Członki Polskiego Towarzystwa
Nadciśnienia Tętniczego.
Znakomity naukowiec i dydaktyk.
Wychowawca wielu pokoleń lekarzy.
Odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi, odznaką za wzorową pracę w służbie zdrowia, Krzyżem Kawalerskim Odrodzenia Polski, Honorową Odznaką Miasta Poznania,
odznaką - Wzorowy Nauczyciel PRL.
Rodzinie i Bliskim Pani Profesor
składamy wyrazy głębokiego współczucia
Rektor i Senat
Dziekani i Rady Wydziałów Lekarskich I i II,
Wydziału Farmaceutycznego i Nauk o Zdrowiu
Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego
w Poznaniu
Koniec zawartości
Nie ma więcej stron do wyświetlenia