Zbigniew Sas

Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 24.09.2010
Głos Wielkopolski

„Zmarli przeto, nad którymi rozciąga swą władzę
Zmartwychwstały, nie są już dłużej zmarłymi, ale żyjącymi.
św. Atanazy
Dnia 22 września 2010 r. odszedł do domu Ojca, po nagrodę wieczności,
w wieku 60 lat i 26. roku swojej posługi kapłańskiej, obdarzony sakramentami
świętymi
ś + p
Ksiądz Zbigniew Sas
Kanonik Honorowy Kapituły Kolegiackiej
w Szamotułach
Proboszcz w latach 1996-2009 w parafiach
Prochy, Szamocin i Wspólnoty parafialnej pw. Wszystkich Świętych
w Tarnowie Podgórnym.
Były Dziekan Dekanatu Przeźmierowskiego.
Wprowadzenie trumny do kościoła parafialnego i msza św. z udziałem
kapłanów dekanatu przeźmierowskiego odbędą się w niedzielę,
26 września br. o godzinie 20.00.
Uroczystości i msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem Jego Ekscelencji
Księdza Arcybiskupa Metropolity Stanisława Gądeckiego, zostaną
odprawione w kościele parafialnym pw. Wszystkich Świętych w Tarnowie
Podgórnym w poniedziałek, 27 września br. o godzinie 11.00.
Po Eucharystii nastąpi liturgia pogrzebowa i przejście na miejsce ostatniego
spoczynku na cmentarz parafialny w Tarnowie Podgórnym.
O modlitwę za zmarłego kapłana proszą
Wspólnota parafii pw. Wszystkich Świętych w Tarnowie Podgórnym
wraz z duszpasterzami:
Ks. Proboszczem Adamem Prozorowskim
Ks. Seniorem Kan. Zdzisławem Potrawiakiem
Ks. Wikariuszem Arturem Rembalskim

Plaża

„Żegnając przyjaciela nie płacz, ponieważ jego nieobecność ukaże ci to, co najbardziej w nim kochasz” Khalil Gibran
Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość, że 22 września 2010 r. odszedł od nas umęczony chorobą
ś + p
Ksiądz Kanonik
Zbigniew Sas
Proboszcz parafii pw. Wszystkich Świętych w latach 2003-2009
Laureat statuetki Tarnowskiego Lwa „Za szczodrość serca”
Pomysłodawca i budowniczy kaplicy cmentarnej oraz inicjator działań na rzecz rewitalizacji cmentarza w Tarnowie Podgórnym. Proboszcz, który od pierwszych chwil objęcia tarnowskiej parafii nie tylko zaktywizował parafialną wspólnotę, ale czynnie włączył się w życie gminnego samorządu. Ofiarodawca ponad 3.000 książek ze swojej prywatnej kolekcji na rzecz lokalnej społeczności.
Każdego dnia w swej kapłańskiej posłudze zostawiał cząstkę siebie, nie bacząc na znój i trud, kłopoty zdrowotne. Słowa „A cóż to dla harcerza?” zachowamy głęboko w sercach,
bo - jak harcerz - mężnie stawiał czoła codziennym wyzwaniom. W kazaniach i homiliach nieustannie dbał o odnowę naszych serc i umysłów, uczył pokory i wrażliwości. Zawsze gotowy do niesienia pomocy, niczego nie oczekiwał w zamian.
Księże Zbyszku, dziękujemy za to, że byłeś z nami. Mieliśmy tyle wspólnych planów. Żegnamy Cię, Przyjacielu!
Wójt Gminy Tarnowo Podgórne Tadeusz Czajka
Przewodniczący Rady Gminy
Ewa Noszczyńska-Szkurat wraz z Radnymi Gminy Tarnowo Podgórne

Sołtysi oraz Urzędnicy Urzędu Gminy Tarnowo Podgórne

Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Stanisława Gądeckiego zostanie odprawiona w sobotę, 2 października 2010 r. o 11.00 w kościele w Tarnowie Podgórnym. Po niej nastąpi liturgia pogrzebowa i przejście na cmentarz parafialny w Tarnowie Podgórnym.

Zmarli przeto, nad którymi rozciąga swą władzę Zmartwychwstały, nie są już dłużej zmarłymi, ale żyjącymi”. św. Atanazy
Dnia 22 września 2010 r. odszedł do domu Ojca, po nagrodę wieczności, w wieku 59 lat i 26. roku posługi kapłańskiej, obdarzony sakramentami św.
Ś+p. Ksiądz Zbigniew Sas
Kanonik Honorowy Kapituły Kolegiackiej w Szamotułach, Proboszcz (lata 1996-2009) w parafiach Prochy, Szamocin oraz Wspólnoty parafialnej pw. Wszystkich Świętych w Tarnowie Podgórnym, były Dziekan dekanatu przeźmierowskiego.
Wprowadzenie trumny do kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa i mMsza św. z udziałem kapłanów dekanatu przeźmierowskiego, odbędzie się w piąte,k 1 października br. o godz. 20.00.
Uroczystości i msza św. pogrzebowa, zostaną odprawionea w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Tarnowie Podgórnym w sobot,ę 2 października o godz. 11.00.
Po Eucharystii nastąpi liturgia pogrzebowa i przejście na miejsce ostatniego spoczynku na cmentarz parafialny w Tarnowie Podgórnym.
O modlitwę za Zmarłego Kapłana proszą:
Wspólnota parafii pw. Wszystkich Świętych w Tarnowie Podgórnym
wraz z duszpasterzami:
Ks. Proboszczem Adamem Prozorowskim,
Ks. Seniorem Kan. Zdzisławem Potrawiakiem,
Ks. Wikariuszem Arturem Rembalskim

Z uczuciem głębokiego żalu przyjęliśmy wiadomość o śmierci
Księdza Kanonika
Dziekana Proboszcza Parafii w Tarnowie Podgórnym
ś + p
Zbigniewa Sasa
Na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci
Przyjaciele
W. Woźniak
rodzina Piechowiaków

Byłeś nam przewodnikiem po nieznanym,
Bytu i niebytu szlakach zapomnianych.
Odkrywałeś przed nami zakątki poezji,
Kręte ścieżki prozy.
Wiodłeś spory życzliwe, nikt nie czuł urazy.
Mimozami jesień się zaczyna, Pan zakończył Twój żywot pielgrzyma,
Wezwał Cię do siebie, byś dalej wiódł dyskurs, tam… w niebie.
Mimozami jesień… cicho odszedł w przeddzień jesieni nasz Przyjaciel Ksiądz
ś + p
Zbigniew Sas
Zostało wspomnienie

Grażynka i Krzysztof, Grażynka i Edek, Ewa i Krzyś, Lila, Waldy, Tadeusz

Z naszej kapłańskiej wspólnoty odszedł do wieczności
ś + p
Ks. Kanonik Zbigniew Sas
Były proboszcz parafii pw. Wszystkich Świętych w Tarnowie Podgórnym
oraz dziekan dekanatu przeźmierowskiego.
Pamiętający o modlitwie
kapłani dekanatu przeźmierowskiego

„Popatrz kiedyś w niebo, popatrz całym sobą,
nowy anioł jest nad Tobą...”
Dnia 22 września br. odszedł pokornie po długiej i wyczerpującej chorobie
mój Mistrz i Nauczyciel, a przede wszystkim Przyjaciel
Ksiądz
Zbyszek Sas
„Nic się nie dzieje przedwcześnie i nic za późno,
wszystko się dzieje w swoim czasie, wszystko...”
Renata z rodziną

Napisz wspomnienie

Możesz dodać wideo, obrazek lub zapalić świeczkę.

Wprowadź wiadomość

Wstaw link z YouTube

Możesz skopiować url filmu na YouTube i wkleić go w ramce poniżej.

Wideo będzie wyświetlane w Twoim komentarzu i możliwe do odtworzenia przez innych.

Podaj link z YouTube

FileName

Dodaj obrazek
Wybierz plik z komputera lub przeciągnij go i upuść tutaj
Wielkość pliku nie może przekraczać 8 MB i musi być jednym z następujących formatów: .jpg,.jpeg,.png,.gif
Wybierz świeczkę

Zostań powiadomiony

Wpisz poniżej swój adres mailowy jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o świeczkach i wiadomościach zamieszczonych na stronie tego anonsu.

Obrazek wybrany przez użytkownika
Wieczny odpoczynek

WDG


1 r

Obrazek wybrany przez użytkownika
Wieczny odpoczynek

Jan


2 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Wieczny odpoczynek

Jan


2 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Wieczny odpoczynek

X


2 l

Światełko Pamięci

Iza z Św. Trójcy


6 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Aleksander Waleński z Krotoszyna gdzie Zbyszek był wikariuszem i przez szereg lat wspaniałym kolegą i powiernikiem​.


9 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Kasia z margonina


9 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Hanka


9 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Aldona Wilczek(​Oborniki) Zawsze pełna szacunku do ks. Zbyszka zacnej biblioteki!


11 l

Obrazek wybrany przez użytkownika

Michał z Obornik Wlkp.


11 l

Obrazek wybrany przez użytkownika

V LO 1993-1997


11 l

Obrazek wybrany przez użytkownika

Uczennicaz V LO


12 l

Obrazek wybrany przez użytkownika

natalia


13 l

Obrazek wybrany przez użytkownika

Lonia


13 l

Obrazek wybrany przez użytkownika

Baśka


13 l

Obrazek wybrany przez użytkownika

Paula Szamocin


13 l

Obrazek wybrany przez użytkownika

Kazimierz Patrias


13 l

Obrazek wybrany przez użytkownika

Barbara Prałat


13 l

Obrazek wybrany przez użytkownika

Izabela


13 l

Obrazek wybrany przez użytkownika

Małgorzata


14 l

Obrazek wybrany przez użytkownika

Uczeń z V LO Poznań


14 l

Obrazek wybrany przez użytkownika

Aleksander z Krotoszyna


15 l

Obrazek wybrany przez użytkownika

Piotr uczeń


15 l

Obrazek wybrany przez użytkownika

Marcin z Krotoszyna


15 l

Koniec zawartości

Nie ma więcej stron do wyświetlenia