Maria Skrzypek

Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 08.01.2020
Nowosci

„Nie odchodzi ten, Kto pozostaje w sercach bliskich”

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dnia 3 stycznia 2020 r.
odeszła do Pana najukochańsza Żona, Mama, Siostra, Szwagierka, Ciocia i Przyjaciółka

ś+p
lekarz Maria Skrzypek
lat 84
Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w sobotę,
11 stycznia 2020 r. o godz. 11.15 pożegnaniem zmarłej
w kaplicy Trójcy Św. w kościele pw. Wniebowzięcia NMP.
O godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza Św. żałobna.
Po Mszy Św. ceremonia pogrzebowa odbędzie się
na Cmentarzu Św. Jerzego przy ul. Sportowej.
Bus zostanie podstawiony przy kościele po Mszy Św.
Pogrążeni w smutku Mąż i Córka z Rodziną

Plaża

W imieniu Rady Miasta Torunia żegnam z przejęciem

ś+p

dr Marię Skrzypek

zasłużoną toruniankę,
radną Miasta Torunia czterech kadencji (1990-2006),
cenionego lekarza kardiologa.
Była podziwiana i kochana przez pacjentów.
Zaangażowana w ruch „Solidarności”,
imponowała – mimo doznanych represji
– odwagą jako działaczka Obywatelskiego Ruchu
na rzecz Obrony Praw Człowieka.
W Komisji Zdrowia zabiegała o najlepsze standardy
opieki medycznej w Toruniu.
Ideą Jej życia pozostał zamysł powołania w naszym mieście szpitala im. ks. Jerzego Popiełuszki.
Wybitny format tych zasług wyraża
Krzyż Wolności i Solidarności,
nadany Pani Doktor w 2016 roku.

Pogrążoną w żałobie

Rodzinę

proszę o przyjęcie słów najgłębszego współczucia.

Przewodniczący Rady Miasta Torunia
Marcin Czyżniewski
wraz z Radnymi Miasta Torunia

Z czcią i honorami żegnam
śp.
dr Marię
Skrzypek
wybitnego toruńskiego kardiologa,
wieloletniego lekarza
Specjalistycznego Szpitala Miejskiego w Toruniu,
działaczkę „Solidarności” i opozycji demokratycznej,
radną miasta Torunia (1990-2006),
laureatkę Nagrody Prezydenta Miasta Torunia (2006)
i członka Rady Prezydenckiej (2007-2014).
Znawstwo medycyny łączyła z nieprzeciętną
wrażliwością, troską o prawa człowieka
i miłością do Torunia.
Oddała wielkie zasługi dla samorządu toruńskiego,
dbając o rozwój i dobre imię naszego miasta.
Utraciliśmy szlachetną obywatelkę – uosobienie bezinteresownej służby i prawości.
Niech spoczywa w pokoju wiecznym!
Rodzinie i Przyjaciołom
przekazuję słowa serdecznego współczucia
i jedności w żałobie.

Prezydent Miasta Torunia

Michał Zaleski

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

ś+p
doktor
Marii Skrzypek

lekarki całym sercem oddanej Pacjentom.
Serdeczne wyrazy współczucia
Rodzinie
składają

Dyrekcja, Współpracownicy i Pacjenci
Przychodni RUDAK-MED
i Specjalistycznej Przychodni Medycyny Rodzinnej
przy ul. Przesmyk w Toruniu

Ze smutkiem żegnamy
ś+p

dr Marię Skrzypek

cenioną lekarkę i społeczniczkę,
radną miasta Torunia w latach 1990-2006,
przewodniczącą komisji zdrowia w Radzie Miasta Torunia,
działaczkę opozycji solidarnościowej
odznaczoną Krzyżem Wolności i Solidarności.

Rodzinie i Bliskim

wyrazy współczucia

składają

Elżbieta Piniewska
Przewodnicząca Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Piotr Całbecki
Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Z serdeczną pamięcią i żalem żegnamy

śp.
dr Marię Skrzypek
toruńskiego lekarza kardiologa
i członka Rady Prezydenckiej
przy Prezydencie Miasta Torunia (2007-2014).
Jej przyjaźń była dla nas zaszczytem.
Swoją troską o Toruń budziła w nas podziw
i inspirujący respekt.
Najbliższym
przekazujemy słowa głębokiego współczucia,
pocieszenia i jedności w żałobie.

Przewodnicząca Rady Prezydenckiej
prof. Jadwiga Łukaszewicz
wraz z członkami Rady

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość
o śmierci
Dr Marii Skrzypek
lekarza,
specjalisty chorób wewnętrznych i kardiologa,
zastępcy ordynatora
byłego Oddziału Wewnętrznego II Szpitala Miejskiego w Toruniu.
Pozostanie na zawsze w naszej pamięci
jako osoba dużego temperamentu
i aktywności zawodowej,
zaangażowana w niesieniu pomocy chorym i potrzebującym.

Doktor Bohdan Dowbor
oraz asystenci Oddziału Wewnętrznego II

Wszystkim, którzy w tak bolesnych dla nas chwilach
dzielili z nami smutek i żal, okazali wiele serca i życzliwości
odprowadzając na miejsce wiecznego spoczynku

ś+p
Marię Skrzypek

Rodzinie, Przyjaciołom, Znajomym,
Sąsiadom, Delegacjom,
Marszałkowi Województwa, Prezydentowi Miasta
wraz z osobami towarzyszącymi,
Biskupowi oraz Duchownym
za modlitwę, wyrazy współczucia
oraz za złożone wieńce i kwiaty
serdeczne podziękowanie
składają
Mąż i Córka z Rodziną

Napisz wspomnienie

Możesz dodać wideo, obrazek lub zapalić świeczkę.

Wprowadź wiadomość

Wstaw link z YouTube

Możesz skopiować url filmu na YouTube i wkleić go w ramce poniżej.

Wideo będzie wyświetlane w Twoim komentarzu i możliwe do odtworzenia przez innych.

Podaj link z YouTube

FileName

Dodaj obrazek
Wybierz plik z komputera lub przeciągnij go i upuść tutaj
Wielkość pliku nie może przekraczać 8 MB i musi być jednym z następujących formatów: .jpg,.jpeg,.png,.gif
Wybierz świeczkę

Zostań powiadomiony

Wpisz poniżej swój adres mailowy jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o świeczkach i wiadomościach zamieszczonych na stronie tego anonsu.

Zawsze będę pamiętać

Wiesia


6 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
WIECZNY ODPOCZYNEK RACZ JEJ DAĆ PANIE

Bogumiła KOWALSKA


6 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
WIECZNY ODPOCZYNEK RACZ DAĆ JEJ PANIE

EB


6 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Marysiu, odpoczywaj w spokoju, żegnam Ciebie z ogromnym smutkiem Helena Acecka.

Helena Acecka


6 l

Koniec zawartości

Nie ma więcej stron do wyświetlenia