Z bolem i
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 16.01.2019
Dziennik Bałtycki
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 16.01.2019
Dziennik Bałtycki
Z bólem i żalem żegnamy
śtp
Pawła Adamowicza
Działacza opozycji demokratycznej,
Radnego Miasta Gdańska (1990-1998),
Prezydenta Miasta Gdańska przez ponad 20 lat (1998-2019).
Dzięki Jego ciężkiej i twórczej pracy
Gdańsk stał się piękną i nowoczesną
europejską metropolią, miastem przyjaznym i otwartym.
Kochał ludzi, bez względu na status społeczny,
wyznanie, kolor skóry.
Zasady etyczne wyniesione z domu rodzinnego
przyświecały Mu w życiu prywatnym
i w działalności publicznej.
Był niestrudzony w obronie praw człowieka
i praworządności w Polsce.
Polityk o wymiarze ogólnopolskim i europejskim.
Rodzinie i Współpracownikom
Prezydenta Pawła Adamowicza
składamy najszczersze kondolencje.
Żegnaj, Przyjacielu.
Koleżanki i Koledzy ze Stowarzyszenia Rajcy Gdańscy
Koniec zawartości
Nie ma więcej stron do wyświetlenia