Zbigniewa Belę
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 10.09.2018
Dziennik Polski
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 10.09.2018
Dziennik Polski
Z głębokim żalem żegnamy
prof. dr. hab.
Zbigniewa Belę
kustosza i długoletniego
Dyrektora Muzeum Farmacji Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w Krakowie,
magistra filologii polskiej,
doktora hab. nauk farmaceutycznych,
historyka nauki, autora licznych publikacji i książek
z dziedziny historii medycyny i farmacji,
nauczyciela akademickiego, wykładowcę historii farmacji
na Wydziale Farmaceutycznym UJ i innych kierunkach,
członka Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego,
Przewodniczącego Sekcji Historii Farmacji
Krakowskiego Oddziału PTFarm,
członka Komisji Historii Nauki Polskiej
Akademii Umiejętności,
członka Stałej Konferencji Dyrektorów
Muzeów Krakowskich
i Stowarzyszenia Muzeów Uczelnianych,
członka Związku Literatów Polskich
oraz Stowarzyszenia Autorów ZAiKS,
w latach 1971–1990 redaktora w Wydawnictwie Literackim
i autora nagradzanych utworów prozatorskich.
Zbyszku,
pozostaniesz na zawsze w naszej pamięci
jako życzliwy kolega,
dobry szef i pełen pasji naukowiec.
Koledzy,
Pracownicy Muzeum Farmacji
Uniwersytetu Jagiellońskiego
Rodzinie Zmarłego
składamy wyrazy szczerego współczucia.
Koniec zawartości
Nie ma więcej stron do wyświetlenia