Ewa Mikosza-Januszewicz

Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 24.10.2018
Dziennik Polski

Z głębokim smutkiem informujemy,
że 20 października 2018 r. odeszła od nas

ś+p
dr Ewa
Mikosza-Januszewicz

znakomity lekarz, specjalista psychiatra,
a także biegła sądowa i orzecznik.
Całe swoje życie zawodowe związana była z kobierzyńskim Szpitalem, od 1 września 1968 roku, kiedy rozpoczęła swoją pracę jako lekarz stażysta, aż do 29 maja 2013 roku, momentu przejścia na emeryturę,
jako Ordynator Oddziału Psychiatryczno-Pulmonologicznego.
W Szpitalu Babińskiego współtworzyła
NSZZ „SOLIDARNOŚĆ”, a także reprezentowała grupę lekarzy w Okręgowej Izbie Lekarskiej.

Pozostanie w naszej pamięci jako Osoba wielkiego serca,
zawsze służąca pomocą i wsparciem kolegom,
a nade wszystko oddana pracy i leczonym tu Chorym.
Pogrzeb odbędzie się na Cmentarzu Rakowickim
w Krakowie 29 października 2018 r. o godz. 11.00.

Dyrekcja i Pracownicy
Szpitala Klinicznego im. dr. Józefa Babińskiego
SPZOZ w Krakowie

Plaża

20 października 2018 roku, w wieku 75 lat,
odeszła na spotkanie z Panem

ś+p

Ewa
Mikosza-Januszewicz

Nasza Ukochana Żona, Siostra, Ciocia i Babcia,
Dobry Człowiek, specjalista psychiatra,
Lekarz z powołania i tradycji rodowej.
Całe życie zawodowe poświęciła Szpitalowi
im. dr. Józefa Babińskiego w Krakowie-Kobierzynie,
niestrudzenie troszcząc się o chorych, ich bliskich,
zaskarbiając sobie wdzięczność i uznanie.
Była związana z Harcerstwem, pierwszą Solidarnością,
Fundacją Pomocy Chorym Psychicznie
czy Samorządem Lekarskim,
wszędzie wnosząc empatię i prawość.

Po mszy świętej, która rozpocznie się
w poniedziałek 29 października o godz. 11.00
w kaplicy cmentarza Rakowickiego w Krakowie,
odprowadzimy Ją do grobowca rodzinnego.
Mszę świętą w Jej intencji odprawią XX Zmartwychwstańcy
w sobotę 10 listopada o godz. 18.30
w swoim Kościele przy ul. Łobzowskiej 10 w Krakowie.
Boleśnie odczuwający Jej ziemską nieobecność

Mąż, Siostry, Siostrzenice, Siostrzeńcy, Wnuk i RodzinaZamiast kwiatów prosimy o datki na Hospicjum
im. św. Łazarza w Krakowie.

W pierwszą rocznicę śmierci

ś+p
Ewy
Mikosza-Januszewicz

Mszę Świętą w Jej intencji odprawią
XX Zmartwychwstańscy
w niedzielę, 20 października 2019 r. o godz. 10.00
w kościele przy ul. Łobzowskiej 10 w Krakowie.
O modlitwę proszą

Mąż i Rodzina

Napisz wspomnienie

Możesz dodać wideo, obrazek lub zapalić świeczkę.

Wprowadź wiadomość

Wstaw link z YouTube

Możesz skopiować url filmu na YouTube i wkleić go w ramce poniżej.

Wideo będzie wyświetlane w Twoim komentarzu i możliwe do odtworzenia przez innych.

Podaj link z YouTube

FileName

Dodaj obrazek
Wybierz plik z komputera lub przeciągnij go i upuść tutaj
Wielkość pliku nie może przekraczać 8 MB i musi być jednym z następujących formatów: .jpg,.jpeg,.png,.gif
Wybierz świeczkę

Zostań powiadomiony

Wpisz poniżej swój adres mailowy jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o świeczkach i wiadomościach zamieszczonych na stronie tego anonsu.

Wspaniały człowiek i szef. Była osobą prawą, uczciwą i wyrozumiałą - prawdziwą patriotką.

Piotr Gofroń


7 l

Koniec zawartości

Nie ma więcej stron do wyświetlenia