Andrzej Brzeziński

Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 23.10.2018
Dziennik Łódzki

Wyrazy głębokiego współczucia
dr. n. med.Piotrowi Brzezińskiemu
z powodu śmierci
Ojca

składają koleżanki i koledzy
z Zakładu Histologii i Embriologii UM w Łodzi

Plaża

W dniu 20 października 2018 r.
w wieku 86 lat zmarł

dr hab. n. med.
Andrzej Brzeziński

Profesor Akademii Medycznej w Łodzi.

Wieloletni dyrektor Centralnego Ośrodka Badań Jakości
w Diagnostyce Laboratoryjnej.

Uroczystość pogrzebowa odbędzie się
w dniu 26 października 2018 r. (piątek)
o godz. 13.45 na cmentarzu rzymskokatolickim
przy ul. Ogrodowej w Łodzi.

Pogrążona w głębokim smutku
Rodzina

Z wielkim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość
o śmierci

Prof. dr. hab. med.
Andrzeja

Brzezińskiego

wieloletniego Kierownika Katedry Diagnostyki Laboratoryjnej Akademii Medycznej w Łodzi,
wspaniałego Człowieka, Lekarza,
wybitnego specjalisty cieszącego się ogromnym autorytetem naukowym i moralnym,
Konsultanta Krajowego i Wojewódzkiego
w dziedzinie diagnostyki laboratoryjnej, honorowego członka Polskiego Towarzystwa Diagnostyki Laboratoryjnej, Wyjątkowego Nauczyciela wielu pokoleń diagnostów laboratoryjnych i lekarzy.

Panie Profesorze, na zawsze pozostanie Pan
w naszych sercach i pamięci.

Rodzinie

wyrazy głębokiego współczucia

składają

współpracownicy Pana Profesora
z Katedry Diagnostyki Laboratoryjnej
Akademii Medycznej w Łodzi
Uroczystości pogrzebowe odbędą się
26 października 2018 (piątek) o godz. 13.15
na Cmentarzu Starym przy ul. Ogrodowej 43 w Łodzi.

Napisz wspomnienie

Możesz dodać wideo, obrazek lub zapalić świeczkę.

Wprowadź wiadomość

Wstaw link z YouTube

Możesz skopiować url filmu na YouTube i wkleić go w ramce poniżej.

Wideo będzie wyświetlane w Twoim komentarzu i możliwe do odtworzenia przez innych.

Podaj link z YouTube

FileName

Dodaj obrazek
Wybierz plik z komputera lub przeciągnij go i upuść tutaj
Wielkość pliku nie może przekraczać 8 MB i musi być jednym z następujących formatów: .jpg,.jpeg,.png,.gif
Wybierz świeczkę

Zostań powiadomiony

Wpisz poniżej swój adres mailowy jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o świeczkach i wiadomościach zamieszczonych na stronie tego anonsu.

Z żalem i poruszeniem stwierdzam, że nie wiedziałam o odejściu Profesora. Przeczytałam, po niemal 4 miesięcach, w grudniowym numerze biuletynu Krajowej Izby Diagnostów Laboratoryjnych, który PP dostarczyła mi w tym tygodniu. Znałam Profesora od wczesnych lat 70. Wówczas mój Szef - Janusz Grzegorczyk, późniejszy profesor, oraz Jan Sznajd z Krakowa, Jan Prokopowicz z Bialegostoku i Stefan Angielski z Gdańska aktywnie działali na rzecz umocowania diagnostyki laboratoryjnej i biochemii klinicznej jako przedmiotów w programie studiów medycznych. Ich wysiłki, determinacja zakończyły się sukcesem. Pochylam głowę, zachowując wspomnienia o Zmarłym we wdzięcznej pamięci, i wyrażam serdeczne słowa współczucia Najbliższym Profesora , Współpracownikom i wszystkim, których Jego śmierć dotknęła. Teresa Wesolowska, Pomorski Uniwersytet Medyczny, Szczecin 27.01. 2019

Teresa Wesolowska


7 l

Koniec zawartości

Nie ma więcej stron do wyświetlenia