Tadeusz Witczak

Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 04.04.2018
Głos Wielkopolski

Z poczuciem ogromnej straty zawiadamiam,
iż w dniu 29 marca 2018 roku, zmarł
mój Ojciec
Prof. dr hab.
Tadeusz Witczak

lat 90
badacz literatury staropolskiej
oddany nauce i czynieniu dobra
syn Włodzimierz.

Pożegnanie Zmarłego odbędzie się
w dniu 6 kwietnia 2018 roku o godz. 14.30
na cmentarzu Junikowskim w Poznaniu

Plaża

Z głębokim żalem żegnamy
zmarłego 29 marca 2018 r.

Prof. dra hab.
Tadeusza Witczaka

emerytowanego profesora naszego Uniwersytetu, znakomitego historyka literatury polskiej,
wybitnego znawcę literatury staropolskiej i dawnego teatru, zasłużonego bibliografa,
mistrza języka polskiego w mowie i piśmie,
charyzmatycznego nauczyciela wielu pokoleń polonistów
i wzór naukowej rzetelności;
członka Polskiej Akademii Umiejętności,
Polskiej Akademii Nauk
i Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk,
odznaczonego Krzyżem Kawalerskim
Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi,
Medalem Komisji Edukacji Narodowej
i Medalem „Palmae Universitatis Studiorum Posnaniensis”.

Rodzinie Zmarłego
wyrazy serdecznego współczucia
składają

Rektor i Senat, Dziekan, Rada Wydziału i pracownicy Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej,
Dyrekcja i pracownicy Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Pogrzeb odbędzie się w piątek, 6 kwietnia o godz. 14.30
na cmentarzu Junikowo w Poznaniu

Napisz wspomnienie

Możesz dodać wideo, obrazek lub zapalić świeczkę.

Wprowadź wiadomość

Wstaw link z YouTube

Możesz skopiować url filmu na YouTube i wkleić go w ramce poniżej.

Wideo będzie wyświetlane w Twoim komentarzu i możliwe do odtworzenia przez innych.

Podaj link z YouTube

FileName

Dodaj obrazek
Wybierz plik z komputera lub przeciągnij go i upuść tutaj
Wielkość pliku nie może przekraczać 8 MB i musi być jednym z następujących formatów: .jpg,.jpeg,.png,.gif
Wybierz świeczkę

Zostań powiadomiony

Wpisz poniżej swój adres mailowy jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o świeczkach i wiadomościach zamieszczonych na stronie tego anonsu.

Już prawie pięćdziesiąt lat temu uczestniczyłam w wykładach Pana Prof. dr hab. Tadeusza Witczaka jako studentka bibliotekoznawstwa. Jego erudycja i pasja rzucały studentów na kolana, a każdy wykład był właściwie koncertem najpiękniejszej muzyki klasycznej. Za to wszystko bardzo Panu dziękuję, Panie Profesorze!

Maria Walkowiak


6 l

Koniec zawartości

Nie ma więcej stron do wyświetlenia