Barbara Perzyna

Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 15.12.2017
Głos Wielkopolski

Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci
śp.
Prof. zw. dr hab. n. med.
Barbary Perzyny

Nestora Ortodoncji Polskiej, Kierownika Zakładu Ortodoncji
Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego
w Poznaniu w latach 1984 - 1993,
Honorowego Członka Francuskiego i Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, odznaczonej Złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski,
Krzyżem Armii Krajowej i wieloma innymi wyróżnieniami.
Rodzinie i Bliskim
składamy wyrazy szczerego współczucia
zespół Katedry i Kliniki Ortopedii Szczękowej i Ortodoncji
Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego
w Poznaniu

Plaża

Z głębokim smutkiem żegnamy naszą Kochaną
Mateńkę, Teściową, Babcię i Prababcię

ś tp
Barbarę Perzynę

Seniorkę Rodziny,
ofiarnego lekarza,
zasłużonego nauczyciela
wielu pokoleń stomatologów i ortodontów,
oddanego Ojczyźnie żołnierza AK,
Człowieka wielkiego hartu ducha i pracowitości.
Pozostanie na zawsze w naszych sercach

córki Barbara i Marta z rodzinamiOstatnie pożegnanie odbędzie się
dnia 15 grudnia 2017 roku o godz. 9.30
na cmentarzu junikowskim w Poznaniu.
Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona
tego samego dnia o godz. 12.00
w kościele św. Marcina i Wincentego w Skórzewie.
Zamiast kwiatów prosimy o wsparcie
Towarzystwa Miłośników Puszczy Zielonka,
co będzie możliwe w czasie uroczystości pogrzebowych.

Z żalem zawiadamiamy o śmierci

ś+p
Prof. zw. dr hab.
Barbary Perzyny

członka Kolegium Redakcyjnego czasopism PTS-u
– „Poznańskiej Stomatologii”, a później „Dental Forum”,
Honorowego Członka
Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego,
odznaczonego godnością BENE MERITUS.

Wyrazy współczucia
Rodzinie
składają
Redaktor Naczelny i Rada Naukowa „Dental Forum”

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

ś+ p
Prof. zw. dr hab.
Barbary Perzyny

kierownika Katedry Ortodoncji w latach 1984-1993
Instytutu Stomatologii Akademii Medycznej w Poznaniu,
Honorowego Członka Francuskiego i Polskiego Towarzystwa
Stomatologicznego, w latach 1977-1984 pełniła funkcję Przewodniczącej Poznańskiego Oddziału Polskiego
Towarzystwa Stomatologicznego,
odznaczona godnością Bene Meritus
oraz medalem Gloria Orthodontiae
oraz wielu prestiżowych nagród i wyróżnień
Żołnierz Armii Krajowej i Związku Walki Zbrojnej
Oficer Polskich Sił Zbrojnych
Stypendystka Uniwersytetu na Sorbonie
Stomatologia polska straciła wspaniałego
Nauczyciela akademickiego i wybitnego Naukowca
o niepodważalnym autorytecie.
Wielu z nas straciło oddaną i życzliwą Przyjaciółkę.
Rodzinie i bliskim
wyrazy szczerego współczucia
składają
Zarząd i Członkowie
Poznańskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego

Z głębokim żalem zawiadamiamy,
że w dniu 11 grudnia 2017 roku zmarła
prof. dr hab. Barbara Perzyna
wieloletni kierownik Katedry Ortodoncji Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, honorowy członek Francuskiego i Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego,
odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi,
Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski
oraz Krzyżem Armii Krajowej, doskonały lekarz,
zasłużony nauczyciel akademicki
i wychowawca wielu pokoleń lekarzy stomatologów.
Rodzinie Pani Profesor
składamy wyrazy najgłębszego współczucia.

Rektor i Senat Dziekani i Rady Wydziałów Lekarskich I i II Wydziału Farmaceutycznego i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Napisz wspomnienie

Możesz dodać wideo, obrazek lub zapalić świeczkę.

Wprowadź wiadomość

Wstaw link z YouTube

Możesz skopiować url filmu na YouTube i wkleić go w ramce poniżej.

Wideo będzie wyświetlane w Twoim komentarzu i możliwe do odtworzenia przez innych.

Podaj link z YouTube

FileName

Dodaj obrazek
Wybierz plik z komputera lub przeciągnij go i upuść tutaj
Wielkość pliku nie może przekraczać 8 MB i musi być jednym z następujących formatów: .jpg,.jpeg,.png,.gif
Wybierz świeczkę

Zostań powiadomiony

Wpisz poniżej swój adres mailowy jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o świeczkach i wiadomościach zamieszczonych na stronie tego anonsu.

<p>Drogie Panie,</p><p>Chciałbym złożyc wyrazy współczucia i smutku z powodu odejścia Basi, z którą mieliśmy wieloletnie kontakty. Zawsze wspominam mój pobyt w Nigerii z Tadeuszem i nasza od tamtego czasu przyjaźń. </p><p>Romek Goraj</p>

Gość


8 l

Koniec zawartości

Nie ma więcej stron do wyświetlenia