Maria Teresa Surmacz
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 16.11.2017
Gazeta Lubuska
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 16.11.2017
Gazeta Lubuska
Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość
o śmierci
Marii Teresy Surmacz
prezes Stowarzyszenia Gorzowska Rodzina Katyńska,
członka zarządu Lubuskiej Rady Kombatantów,
Osób Represjonowanych
i Stowarzyszeń Patriotycznych.
Osobę niezwykle prawą i życzliwą,
zaangażowaną w działania na rzecz konsolidacji
wszystkich organizacji kombatanckich
z północy i południa regionu.
Rodzinie i Bliskim Zmarłej
składamy wyrazy szczerego współczucia.
Elżbieta Anna Polak
Marszałek Województwa Lubuskiego
Czesław Fiedorowicz
Przewodniczący Sejmiku Województwa Lubuskiego
wraz z zielonogórskim środowiskiem kombatanckim
Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy informację
o śmierci
Pani
Marii Teresy Surmacz
Prezes Zarządu Stowarzyszenia
Gorzowska Rodzina Katyńska,
Przewodniczącej Oddziału w Gorzowie Wlkp. Ogólnopolskiego Stowarzyszenia
„Rodzina Policyjna 1939 r.”
Odeszła od nas osoba wyjątkowa.
Strażniczka pamięci o Katyniu,
inicjatorka budowy pomnika „Krzyż Ofiar Katynia”
na gorzowskim cmentarzu oraz – poświęconego ofiarom zbrodni stalinowskich w Katyniu i innych miejscach kaźni 1940 roku – krzyża wotywnego w Sanktuarium w Rokitnie. Wielka propagatorka historii Policji II RP.
Uhonorowana Złotym Medalem za Zasługi dla Policji.
W imieniu policjantów oraz pracowników lubuskiej Policji
Rodzinie, przyjaciołom, współpracownikom
śp. Marii Teresy Surmacz pragnę złożyć najszczersze kondolencje i wyrazy współczucia.
Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp.
insp. Jarosław Janiak
Koniec zawartości
Nie ma więcej stron do wyświetlenia