Bronisław Kamiński

Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 25.10.2017
Dziennik Polski

Z głębokim żalem zawiadamiamy,
że dnia 18 października 2017 r. przeżywszy 77 lat,
zmarł

dr inż.
Bronisław Kamiński

Były pracownik Politechniki Krakowskiej
im. Tadeusza Kościuszki,
Wydziału Inżynierii Środowiska,
Instytutu Inżynierii i Gospodarki Wodnej,
Instytutu Zaopatrzenia w Wodę i Ochrony Środowiska
w latach 1972-1985,
nauczyciel akademicki, naukowiec,
wychowawca młodzieży.
Wybitny specjalista z zakresu
melioracji wodnych, inżynierii i gospodarki wodnej,
inżynierii ochrony środowiska.
Jego działalność naukowa i dydaktyczna zaowocowała licznymi publikacjami naukowymi i dydaktycznymi, pracami dla gospodarki narodowej.
Zasłużony dla środowiska uczelnianego
Politechniki Krakowskiej.
Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska
Urzędu Miasta Krakowa,
Główny Inspektor Ochrony Środowiska,
Minister Ochrony Środowiska,
Prezes Narodowego Funduszu
Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Rodzinie Zmarłego
składamy wyrazy głębokiego współczucia
Dziekan, Rada Wydziału i społeczność akademicka
Wydziału Inżynierii Środowiska
Politechniki Krakowskiej im. T. Kościuszki

Plaża

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci
Kolegi
ś+ p dr. Bronisława Kamińskiego
Swoje życie zawodowe poświęcił problematyce
ochrony środowiska. Był pracownikiem naukowym
Wyższej Szkoły Rolniczej w Krakowie i Politechniki Krakowskiej, gdzie wstąpił w szeregi ruchu ludowego,
podejmując jednocześnie obowiązki jego koordynacji
w środowisku akademickim Krakowa.
Następnie pełnił funkcje dyrektora Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Krakowa,
Głównego Inspektora Ochrony Środowiska
oraz ministra w rządzie Tadeusza Mazowieckiego.
Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski
i innymi odznaczeniami.

Niezależnie od pełnionych funkcji społecznych i zawodowych pozostał ludowcem do końca swego życia. W naszej pamięci pozostanie jako prawy, szlachetny i uczciwy człowiek.

Rodzinie i Bliskim Zmarłego
wyrazy głębokiego współczucia
w imieniu małopolskich ludowców składa
Andrzej Kosiniak-Kamysz
Prezes Zarządu Wojewódzkiego PSL
Woj. Małopolskiego

Napisz wspomnienie

Możesz dodać wideo, obrazek lub zapalić świeczkę.

Wprowadź wiadomość

Wstaw link z YouTube

Możesz skopiować url filmu na YouTube i wkleić go w ramce poniżej.

Wideo będzie wyświetlane w Twoim komentarzu i możliwe do odtworzenia przez innych.

Podaj link z YouTube

FileName

Dodaj obrazek
Wybierz plik z komputera lub przeciągnij go i upuść tutaj
Wielkość pliku nie może przekraczać 8 MB i musi być jednym z następujących formatów: .jpg,.jpeg,.png,.gif
Wybierz świeczkę

Zostań powiadomiony

Wpisz poniżej swój adres mailowy jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o świeczkach i wiadomościach zamieszczonych na stronie tego anonsu.

Dziękuję Ci Bronku za to co dla mnie zrobiłeś. Wdzięczny kolega z Technikum R.R. w Wysokiej Nie zapomnę Cię nigdy.

Bolesław Konerski


3 l

Koniec zawartości

Nie ma więcej stron do wyświetlenia