Stanisława Lebica

Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 06.04.2017
Dziennik Polski

Z głębokim żalem zawiadamiamy,
że w dniu 1 kwietnia 2017 roku zmarła

ś†p
STANISŁAWA LEBICA

Osoba wielkiego serca, ogromnej dobroci,
bez reszty oddana opiece nad Pacjentami
kobierzyńskiego Szpitala, w którym przepracowała 54 lata
- od 1952 do 2006 roku.

Po maturze podjęła naukę w szkole pielęgniarskiej, którą ukończyła jako dyplomowana pielęgniarka.
W latach 70. studiowała na UJ w zakresie administracji, uzyskując w 1977 r. magisterium.
Swoją pracę w Szpitalu w Kobierzynie rozpoczęła w 1952 roku początkowo jako pielęgniarka,
później w latach 1958-1975 była Przełożona Pielęgniarek Wojewódzkiej Poradni Zdrowia Psychicznego.
W latach 1975-1987 pełniła funkcję Naczelnej Pielęgniarki.
Po przejściu na emeryturę nadal służyła swoim doświadczeniem Szpitalowi i jego Pacjentom
jako inspektor do spraw organizacji i pielęgniarstwa
oraz specjalista do spraw nadzoru nad Poradniami Zdrowia Psychicznego i Poradniami Odwykowymi,
pracując jednocześnie w Dziennym Oddziale Psychiatrycznym Rehabilitacyjnym.

W latach 1990-2000 pełniła funkcję Prezesa Fundacji HESTIA
wspomagającej Pacjentów zasiłkami oraz umożliwiającej funkcjonowanie Klubu HESTIA.

Była osobą niezwykle życzliwą dla współpracowników zwłaszcza pielęgniarek,
z którymi zawsze chętnie dzieliła się swoją wielką wiedzą i doświadczeniem.

Pożegnamy Ją 7 kwietnia 2017 r.
na Cmentarzu Salwatorskim w Krakowie o godz. 13.00.

Dyrekcja, Pracownicy i Pacjenci
Szpitala Specjalistycznego
im. dr. Józefa Babińskiego w Krakowie

Plaża

„Kto wierzy we mnie, choćby i umarł, żyć będzie na wieki”

ś†p
STANISŁAWA LEBICA

Kochana Siostra i Ciocia

Swoje życie zawodowe poświęciła na rzecz rozwoju zawodu pielęgniarki
przyczyniając się do ukształtowania wielu młodych pokoleń pielęgniarek.

Przeżywszy lat 85,
opatrzona świętymi sakramentami
zmarła 1 kwietnia 2017 r.

Msza św. żałobna przy Zmarłej odprawiona zostanie
w piątek, dnia 7 kwietnia 2017 r. o godzinie 13.00
w Kaplicy Wszystkich Św. na Cmentarzu Salwatorskim,
po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłej
na miejsce wiecznego spoczynku,
o czym zawiadamia pogrążona w żalu

Rodzina

Napisz wspomnienie

Możesz dodać wideo, obrazek lub zapalić świeczkę.

Wprowadź wiadomość

Wstaw link z YouTube

Możesz skopiować url filmu na YouTube i wkleić go w ramce poniżej.

Wideo będzie wyświetlane w Twoim komentarzu i możliwe do odtworzenia przez innych.

Podaj link z YouTube

FileName

Dodaj obrazek
Wybierz plik z komputera lub przeciągnij go i upuść tutaj
Wielkość pliku nie może przekraczać 8 MB i musi być jednym z następujących formatów: .jpg,.jpeg,.png,.gif
Wybierz świeczkę

Zostań powiadomiony

Wpisz poniżej swój adres mailowy jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o świeczkach i wiadomościach zamieszczonych na stronie tego anonsu.

Obrazek wybrany przez użytkownika
Krzysztof Janik


9 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Krzysztof Janik


9 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Teresa Łuźniak


9 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Stanisław Łukasik


9 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Stanisław Łukasik


9 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
wieczne odpoczywanie racz Jej dać Panie JK


9 l

Koniec zawartości

Nie ma więcej stron do wyświetlenia