Stanisława Lebica
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 06.04.2017
Dziennik Polski
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 06.04.2017
Dziennik Polski
Z głębokim żalem zawiadamiamy,
że w dniu 1 kwietnia 2017 roku zmarła
ś†p
STANISŁAWA LEBICA
Osoba wielkiego serca, ogromnej dobroci,
bez reszty oddana opiece nad Pacjentami
kobierzyńskiego Szpitala, w którym przepracowała 54 lata
- od 1952 do 2006 roku.
Po maturze podjęła naukę w szkole pielęgniarskiej, którą ukończyła jako dyplomowana pielęgniarka.
W latach 70. studiowała na UJ w zakresie administracji, uzyskując w 1977 r. magisterium.
Swoją pracę w Szpitalu w Kobierzynie rozpoczęła w 1952 roku początkowo jako pielęgniarka,
później w latach 1958-1975 była Przełożona Pielęgniarek Wojewódzkiej Poradni Zdrowia Psychicznego.
W latach 1975-1987 pełniła funkcję Naczelnej Pielęgniarki.
Po przejściu na emeryturę nadal służyła swoim doświadczeniem Szpitalowi i jego Pacjentom
jako inspektor do spraw organizacji i pielęgniarstwa
oraz specjalista do spraw nadzoru nad Poradniami Zdrowia Psychicznego i Poradniami Odwykowymi,
pracując jednocześnie w Dziennym Oddziale Psychiatrycznym Rehabilitacyjnym.
W latach 1990-2000 pełniła funkcję Prezesa Fundacji HESTIA
wspomagającej Pacjentów zasiłkami oraz umożliwiającej funkcjonowanie Klubu HESTIA.
Była osobą niezwykle życzliwą dla współpracowników zwłaszcza pielęgniarek,
z którymi zawsze chętnie dzieliła się swoją wielką wiedzą i doświadczeniem.
Pożegnamy Ją 7 kwietnia 2017 r.
na Cmentarzu Salwatorskim w Krakowie o godz. 13.00.
Dyrekcja, Pracownicy i Pacjenci
Szpitala Specjalistycznego
im. dr. Józefa Babińskiego w Krakowie
„Kto wierzy we mnie, choćby i umarł, żyć będzie na wieki”
ś†p
STANISŁAWA LEBICA
Kochana Siostra i Ciocia
Swoje życie zawodowe poświęciła na rzecz rozwoju zawodu pielęgniarki
przyczyniając się do ukształtowania wielu młodych pokoleń pielęgniarek.
Przeżywszy lat 85,
opatrzona świętymi sakramentami
zmarła 1 kwietnia 2017 r.
Msza św. żałobna przy Zmarłej odprawiona zostanie
w piątek, dnia 7 kwietnia 2017 r. o godzinie 13.00
w Kaplicy Wszystkich Św. na Cmentarzu Salwatorskim,
po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłej
na miejsce wiecznego spoczynku,
o czym zawiadamia pogrążona w żalu
Rodzina
Koniec zawartości
Nie ma więcej stron do wyświetlenia
9 l
9 l
9 l
9 l
9 l
9 l