Teresa Stelmaszyńska-Zgliczyńska

Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 23.05.2017
Dziennik Polski

Z głębokim żalem
Wydział Lekarski Uniwersytetu Jagiellońskiego
- Collegium Medicum
przyjął wiadomość o śmierci

Pani

dr hab. Teresy Stelmaszyńskiej-Zgliczyńskiej

prof. UJ

emerytowanego nauczyciela akademickiego
Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej im. M. Kopernika, następnie Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum
od 1959 roku związanej z Instytutem Biochemii Lekarskiej
pełniącej w latach 2002-2007
funkcję Kierownika Zakładu Biochemii Ogólnej
Katedry Biochemii Lekarskiej.

W osobie Zmarłej Wydział Lekarski UJ CM
utracił wybitnego nauczyciela akademickiego
oraz cenionego wychowawcę
wielu pokoleń lekarzy i studentów.

Rodzinie Zmarłej
składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Dziekan
Rada Wydziału Lekarskiego
oraz Społeczność Akademicka
Wydziału Lekarskiego UJ CM

Plaża

Z głębokim żalem informujemy,
że w dniu 19 maja 2017 roku
zmarła

dr hab. Teresa
Stelmaszyńska-Zgliczyńska

prof. UJ

Emerytowany Pracownik
Uniwersytetu Jagiellońskiego – Collegium Medicum.
Od 1959 roku związana
z Instytutem Biochemii Lekarskiej.
W latach 1998 - 2007
Kierownik Zakładu Biochemii Ogólnej
w Instytucie Biochemii Lekarskiej UJ CM.

Rodzinie Zmarłej
wyrazy głębokiego współczucia

składa

Prorektor Uniwersytetu Jagiellońskiego
ds. Collegium Medicum
oraz
społeczność akademicka

Z głębokim smutkiem i żalem zawiadamiamy, że 19 maja 2017 roku, w wieku 80 lat, zmarła w Raciborsku
dr hab. Teresa Stelmaszyńska-Zgliczyńska,
profesor UJ
ceniony biochemik, emerytowany profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Jagiellońskiego,
przez całe zawodowe życie związana z Instytutem Biochemii Lekarskiej Wydziału Lekarskiego
Akademii Medycznej im. Mikołaja Kopernika, obecnie Katedrą Biochemii Lekarskiej Wydziału Lekarskiego
Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum.
W latach 1998 – 2007 Kierownik Zakładu Biochemii Ogólnej Katedry Biochemii Lekarskiej
Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum.
Ceniony i lubiany nauczyciel akademicki, wychowawca i opiekun wielu pokoleń lekarzy, dobry i życzliwy człowiek.
W latach 1993 – 1996 Przewodnicząca Zarządu Pracowniczej Kasy Zapomogowo-Pożyczkowej.
Członek Polskiego Towarzystwa Biochemicznego.
Odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.
Nauka i społeczność akademicka poniosły ogromną stratę.
Na zawsze pozostanie w naszej pamięci i w naszych sercach.
Nabożeństwo żałobne zostanie odprawione 24 maja 2017 roku o godzinie 15.00
w kościele Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Raciborsku,
po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłej na miejsce wiecznego spoczynku.
Siostrze, Pani Profesor Halinie Gabryś i Rodzinie

składamy wyrazy najgłębszego współczucia.
Kierownik i pracownicy Katedry Biochemii Lekarskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w Krakowie

Napisz wspomnienie

Możesz dodać wideo, obrazek lub zapalić świeczkę.

Wprowadź wiadomość

Wstaw link z YouTube

Możesz skopiować url filmu na YouTube i wkleić go w ramce poniżej.

Wideo będzie wyświetlane w Twoim komentarzu i możliwe do odtworzenia przez innych.

Podaj link z YouTube

FileName

Dodaj obrazek
Wybierz plik z komputera lub przeciągnij go i upuść tutaj
Wielkość pliku nie może przekraczać 8 MB i musi być jednym z następujących formatów: .jpg,.jpeg,.png,.gif
Wybierz świeczkę

Zostań powiadomiony

Wpisz poniżej swój adres mailowy jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o świeczkach i wiadomościach zamieszczonych na stronie tego anonsu.

Obrazek wybrany przez użytkownika
Odpoczywaj w spokoju Reniu Elzbieta Dziembor=​Gryszkiewicz​-​Kentzer


9 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Ewa Luchter-​Wasylewska


9 l

Koniec zawartości

Nie ma więcej stron do wyświetlenia