Jerzy Wroński
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 02.07.2016
Dziennik Polski
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 02.07.2016
Dziennik Polski
Z żalem żegnamy
JERZEGO WROŃSKIEGO
malarza i wspaniałego człowieka.
W trakcie studiów należał do współtwórców Grupy Nowohuckiej,
z którą następnie wstąpił do Stowarzyszenia Artystycznego Grupa Krakowska.
Jerzy Wroński pełnił funkcję prezesa tego stowarzyszenia w latach 1979-1995,
zajmował się również pedagogiką artystyczną.
Uczył w UMCS w Lublinie
a od 1975 roku w filii Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie.
Miał w Muzeum Narodowym w Krakowie wielu oddanych przyjaciół.
Dyrektor i pracownicy
Muzeum Narodowego w Krakowie
Koniec zawartości
Nie ma więcej stron do wyświetlenia
9 l