Antoniego Kopaczewskiego
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 05.08.2014
Nowiny
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 05.08.2014
Nowiny
„Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa w pamięci naszej” Z żalem żegnamy śp. Antoniego Kopaczewskiego człowieka zasłużonego dla polskiej wolności, uczestnika strajków w sierpniu 1980 roku, delegata na I Krajowy Zjazd Delegatów „Solidarności w Gdańsku, internowanego od grudnia 1981 do sierpnia 1982 roku, pierwszego przewodniczącego Zarządu Regionu Rzeszowskiego NSZZ „SOLIDARNOŚĆ” współtwórcę porozumień rzeszowsko-ustrzyckich, odznaczonego Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, wieloletniego Radnego Miasta Rzeszowa, człowieka wolności, niezmiennie oddanego ludziom, którego życiową dewizą było „żyć dla ludzi i z ludźmi” Rodzinie oraz Bliskim w obliczu tej straty przekazujemy wyrazy głębokiego współczucia Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl wraz z Zarządem Województwa Podkarpackiego
Z wielkim żalem i smutkiem przyjęłam wiadomość o śmierci Antoniego Kopaczewskiego pierwszego przewodniczącego NSSZ „Solidarność” w Rzeszowie, działacza opozycji demokratycznej w okresie PRL, samorządowca, odznaczonego Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski RODZINIE I BLISKIM składam wyrazy głębokiego współczucia Wojewoda Podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska
Z ogromnym żalem przyjąłem wiadomość o śmierci śp. Antoniego Kopaczewskiego Radnego Miasta Rzeszowa, współzałożyciela rzeszowskiej „Solidarności”, członka Komisji Krajowej NSSZ Solidarność, sygnatariusza Porozumień Rzeszowsko Ustrzyckich z 1981 r., odznaczonego Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Medalem Wielkim Uniwersytetu Rzeszowskiego za zaangażowanie na rzecz wolności i tworzenia struktur demokratycznego państwa W tych trudnych i smutnych chwilach dla Rodziny i Bliskich pragnę zapewnić o mojej serdecznej pamięci. Prezydent Miasta Rzeszów Tadeusz Ferenc
Koniec zawartości
Nie ma więcej stron do wyświetlenia
znajomi
11 l