Doktor Jerzy Pasadyn
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 22.01.2014
Nowiny
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 22.01.2014
Nowiny
Z głębokim żalem zawiadamiamy że 17 stycznia 2014 roku zmarł w wieku 65 lat Doktor Jerzy Pasadyn (1948-2014) Wybitny działacz Samorządu Lekarskiego, jego współzałożyciel, delegat na Krajowe i Okręgowe Zjazdy Lekarskie od II kadencji, współtwórca ustawy sejmowej o uzdrowiskach, wielkokrotny przewodniczący Zespołu ds. Uzdrowisk Naczelnej i Okręgowej Izby Lekarskiej oraz przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Był lekarzem chorób wewnętrznych, specjalistą fizjoterapii i balneoklimatologii, wieloletnim pracownikiem i współpracownikiem sanatoriów uzdrowiskowych w Krynicy, Muszynie, Swoszowicach, Wieliczce i Wysowej. Pełnił również przez szereg lat obowiązki konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie balneologii i medycyny fizykalnej dla województwa małopolskiego. Człowiek wielkiej prawości i wiedzy, oddany całym sercem swojej pracy zawodowej i samorządowi lekarskiemu. Lekarz charakteryzujący się nieskazitelną opinią człowieka wysokich standardów etycznych, wielką empatią wobec pacjentów i ogromną kulturą osobistą w środowisku lekarskim. Wyróżniony m.in. Złotym Krzyżem Zasługi, Odznaką Ministra Zdrowia za zasługi dla ochrony zdrowia, Statuetką im. Macieja Leona Jakubowskiego i Honorową Odznaką Okręgowej Izby Lekarskiej w Krakowie. Okręgowa Izba Lekarska w Krakowie straciła jednego ze swoich najlepszych liderów, znakomitego działacza i przyjaciela. Będzie go nam ogromnie brakowało. Cześć Jego Pamięci! Okręgowa Rada Lekarska w Krakowie Prezes, prof. Andrzej Matyja Pełnomocnik Delegatury w Przemyślu Dr Marek Zasadny Pełnomocnik Delegatury w Krośnie Dr Janusz Kulon
Koniec zawartości
Nie ma więcej stron do wyświetlenia