Józef Chmiel

Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 28.08.2013
Dziennik Bałtycki

Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że dnia 22 sierpnia 2013 r. odszedł nasz kochany Tata i Dziadek Józef Chmiel profesor architektury Msza odprawiona zostanie dnia 29 sierpnia 2013 r. o godz. 12.00 w kościele Zmartwychwstania Pańskiego w Gdańsku-Wrzeszczu, ul. Gomółki 11/13. Ceremonia pogrzebowa rozpocznie się tego samego dnia o godz. 13.30 na cmentarzu Srebrzysko (nowa kaplica). Kochający córka Małgosia, wnuki Agatka i Bartek

Plaża

Z wielkim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

Ś+P
prof. dr. inż. arch. Józefa Chmiela
Profesora Politechniki Gdańskiej, założyciela Autorskiej Pracowni Architektonicznej „TEATR”,
autora projektu budynku i rozbudowy Teatru Muzycznego w Gdyni.

Rodzinie i Najbliższym

wyrazy współczucia

składają
Dyrekcja i Pracownicy Teatru Muzycznego w Gdyni

Ze smutkiem zawiadamiamy, że dnia 22 sierpnia 2013 r. odszedł nasz kochany Tata i Dziadek
Józef Chmiel
profesor architektury
Ceremonia pogrzebowa rozpocznie się dnia 29 sierpnia 2013 r. o godz. 13.30 na cmentarzu Srebrzysko (nowa kaplica).
Kochający
Małgosia, Agatka, Bartek

Z ogromnym żalem żegnamy

prof. dr. inż. arch. Józefa Chmiela

wieloletniego kierownika Katedry Użyteczności Publicznej Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej. Wybitnego architekta i nauczyciela akademickiego, niedoścignionego mistrza i przyjaciela wielu z nas.
Rodzinie Zmarłego

wyrazy współczucia

składają

Katedra Użyteczności Publicznej Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej – przyjaciele

Pogrążeni w smutku zawiadamiamy, że 22 sierpnia 2013 roku odszedł od nas
Prof. dr inż. arch. Józef Chmiel
nauczyciel akademicki Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej.
Wybitny architekt i projektant o znaczącym dorobku twórczym.
Żegnamy wielce zasłużonego nauczyciela, szlachetnego człowieka i przyjaciela młodzieży.
Rodzinie Zmarłego
wyrazy współczucia
składają
Dziekan, Rada Wydziału oraz Pracownicy Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

śp.
Prof. Józefa Chmiela

Znakomitego polskiego architekta, twórcy imponujących obiektów teatralnych, w tym jednego
z najpiękniejszych i najciekawszych architektonicznie - gmachu Opery Nova w Bydgoszczy.

Drogi Panie Profesorze!
Ilekroć spoglądać będziemy na okazały gmach w urokliwym zakolu rzeki Brdy, który już dawno stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli miasta, i zawsze, gdy unosić się będzie kurtyna, będziemy wdzięczni, że jedną z najbardziej wizjonerskich koncepcji architektonicznych zrealizował Pan właśnie w Bydgoszczy!

Rodzinie oraz wszystkim, których ta śmierć dotknęła składamy wyrazy szczerego współczucia.

W imieniu pracowników i melomanów
===
Opery Nova w Bydgoszczy
===

Maciej Figas i Wojciech Bartczak

Z wielkim żalem żegnamy

Profesora doktora architekta
Józefa Chmiela

Odszedł od nas w pełni sił twórczych.
Architekt wybitny, twórca projektów wielu obiektów użytku publicznego w Polsce.
Laureat licznych konkursów urbanistyczno-architektonicznych.
Wychowawca pokoleń architektów – Profesor Politechniki Gdańskiej.

W pamięci naszej architekt Józef Chmiel
pozostanie twórcą architektury rzeczywistej – zrealizowanej.

Rodzinie i Bliskim Zmarłego

wyrazy głębokiego współczucia
składają

koleżanki i koledzy ze
Stowarzyszenia Architektów Polskich Oddziału Wybrzeże w Gdańsku

Z głębokim smutkiem i poczuciem ogromnej straty żegnamy

śp.

prof. dr. inż. arch. Józefa Chmiela

wybitnego architekta, wspaniałego nauczyciela akademickiego i mistrza wielu pokoleń studentów, człowieka o niezwykłym talencie, zawsze pogodnego i życzliwego.

Dzięki Panu, Profesorze instytucje służące kulturze wysokiej mają piękne wnętrza i gmachy.

Rodzinie Profesora wyrazy szczerego współczucia składają
Rektor i Senat Politechniki Gdańskiej

Pogrzeb odbędzie się 29 sierpnia 2013 r. o godz. 13.30 na cmentarzu Srebrzysko (nowa kaplica).

Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że dnia 22 sierpnia 2013 roku odszedł nasz kochany Tata i Dziadek
Józef Chmiel
profesor architektury
Msza odprawiona zostanie dnia 29 sierpnia 2013 r. o godz. 12.00 w kościele Zmartwychwstania Pańskiego w Gdańsku-Wrzeszczu, ul. Gomółki 11/13. Ceremonia pogrzebowa rozpocznie się tego samego dnia o godz. 13.30 na cmentarzu Srebrzysko (nowa kaplica).
Kochający
Córka Małgosia, Wnuki Agatka i Bartek

Napisz wspomnienie

Możesz dodać wideo, obrazek lub zapalić świeczkę.

Wprowadź wiadomość

Wstaw link z YouTube

Możesz skopiować url filmu na YouTube i wkleić go w ramce poniżej.

Wideo będzie wyświetlane w Twoim komentarzu i możliwe do odtworzenia przez innych.

Podaj link z YouTube

FileName

Dodaj obrazek
Wybierz plik z komputera lub przeciągnij go i upuść tutaj
Wielkość pliku nie może przekraczać 8 MB i musi być jednym z następujących formatów: .jpg,.jpeg,.png,.gif
Wybierz świeczkę

Zostań powiadomiony

Wpisz poniżej swój adres mailowy jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o świeczkach i wiadomościach zamieszczonych na stronie tego anonsu.

Obrazek wybrany przez użytkownika
<p>Wciąż nie mogę uwierzyć</p>


7 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
<p>Wyrazy najgłębszego współczucia dla Rodziny</p>


7 l

Obrazek wybrany przez użytkownika

Stanislaw Dybala


12 l

Obrazek wybrany przez użytkownika

Stanislaw Dybala


12 l

Obrazek wybrany przez użytkownika

Współczujemy​-​Zarząd Os.Strzyża


12 l

Koniec zawartości

Nie ma więcej stron do wyświetlenia