22 paździe
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 24.10.2007
Express Bydgoski
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 24.10.2007
Express Bydgoski
22 października 2007 r. odszedł od nas nieodżałowany przyjaciel Bydgoszczy
RAJMUND KUCZMA Honorowy Obywatel Bydgoszczy
Wieloletni Dyrektor Muzeum Okręgowego im, L. Wyczółkowskiego,
Zasłużony Działacz Kultury, założyciel Muzeum Borów Tucholskich, współzałożyciel
Muzeum Kolei Wąskotorowej, Bydgoskiego Towarzystwa Numizmatycznego, Bydgoskiego
Towarzystwa Heraldyczno-Genealogicznego, członek wielu towarzystw historycznych i
organizacji: Instytutu Zachodniego w Poznaniu, Wojewódzkiego Komitetu Badania Zbrodni
Hitlerowskich, Oddziału Bydgoskiego Polskiego Towarzystwa Archeologicznego, Miejskiego
Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, autor pierwszej powojennej wystawy poświęconej Żołnierzom Wrzesrnia 1939 roku, badacz dziejów Bydgoszczy, autor licznych
publikacji i książek.
Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. W naszej pamięci pozostanie na zawsze jako wielki miłośnik Bydgoszczy, znakomity
historyk, ale przede wszystkim jako prawy i dobry człowiek. Rodzime i Najbliższym Zmarłego składam wyrazy szczerego współczucia i łączę się w bólu,
Konstanty Dombrowicz Prezydent Miasta Bydgoszczy
Koniec zawartości
Nie ma więcej stron do wyświetlenia