Sławomir Wyszkowski
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 15.03.2011
Dziennik Bałtycki
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 15.03.2011
Dziennik Bałtycki
Instytut Elektrotechniki Oddział w Gdańsku
Zawiadamiamy z głębokim żalem, że w dniu 11 marca 2011 r.
zmarł nasz Mistrz i Wychowawca
Prof.dr inż.Sławomir Wyszkowski
emerytowany Dyrektor Oddziału Gdańskiego
Zmarły pozostanie w naszej pamięci jako wzór człowieka zasad i szerokich zainteresowań, wybitnego specjalisty elektrotechniki okrętowej i autora najważniejszego podręcznika z tej dziedziny. Dewizą Profesora była zasada ,że nauka służy przemysłowi, a innowacyjność jest wręcz podstawowym obowiązkiem naukowca. Profersor Sławomir Wyszkowski współtworzył i rozbudował Oddział Gdański Instytutu Elektrotechniki, był jego wieloletnim dyrektorem.
Odchodząc na emeryturę pozostawił Oddział jako placówkę nowoczesną, o uznanej pozycji naukowej, pozostawił też nam, Jego wychowankom, wysoki etos pracy i wzajemnych relacji.
W latach wojny 1940-1945 dane Mu było przejść gehennę walki o życie w hitlerowskich obozach koncentracyjnych.
Wyniósł z nich hart ducha i niezłomność w walce z przeciwnościami.
Za zasługi w pracy i działalności badawczej Profesor Wyszkowski został wielokrotnie odznaczony,między innymi Srebrnym Krzyżem Zasługi i Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.
Rodzinie Zmarłego serdeczne wyrazy współczucia składają
dyrekcja i pracownicy
Oddziału Instytutu Elektrotechniki w Gdańsku
Pogrzeb odbędzie się 16 marca 2011r. o godz. 13.00 na cmentarzu Komunalnym w Sopocie. Msza św. zostanie odprawiona w tym samym dniu o godz.11.00 w kolegiacie pw. Najświętszego Serca Jezusowego przy ul. ks. Zator-Przytockiego 3 w Gdańsku-Wrzeszczu.
Koniec zawartości
Nie ma więcej stron do wyświetlenia
Bogdan Ignasiak
15 l