Włodzimierz Wójcik
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 03.10.2012
Dziennik Zachodni
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 03.10.2012
Dziennik Zachodni
Z wielkim bólem i smutkiem
oraz w poczuciu niepowetowanej dla świata nauki straty
informujemy, że dzisiaj odszedł od nas
Śp.
Prof. zw. dr hab. Włodzimierz Wójcik
Profesor Honorowy Uniwersytetu Śląskiego,
były Dziekan i Prodziekan Wydziału Filologicznego, były Dyrektor i Wicedyrektor Instytutu Literatury i Kultury Polskiej, twórca i Kierownik Zakładu Literatury Współczesnej, historyk literatury, krytyk, eseista,
Mistrz wielu pokoleń polonistów.
Utraciliśmy Osobę, która wytyczała nowe kierunki badawcze,
a także inspirowała innych,
Wychowawcę profesorów, doktorów habilitowanych oraz wielu doktorów i magistrów.
Utraciliśmy wybitnego Uczonego, Nauczyciela, Kolegę i Przyjaciela
– życzliwego wszystkim, dobrego Człowieka.
Będzie nam Go wszystkim brakowało! Cześć Jego Pamięci!
Rodzinie, Najbliższym oraz Uczniom i Przyjaciołom Profesora,
których ta śmierć najbardziej dotknęła,
wyrazy głębokiego współczucia i żalu
składają
łącząc się w bólu i smutku
Senat i Rektorzy
prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś – JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego
prof. zw. dr hab. Janusz Janeczek – Rektor UŚ w latach 2002-2008
prof. zw. dr hab. Tadeusz Sławek – Rektor UŚ w latach 1996-2002
prof. zw. dr hab. Maksymilian Pazdan – Rektor UŚ w latach 1990-1996
oraz Społeczność Akademicka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach
Koniec zawartości
Nie ma więcej stron do wyświetlenia