Jerzy Bereś
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 04.01.2013
Gazeta Krakowska
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 04.01.2013
Gazeta Krakowska
Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci
śp. prof. Jerzego Beresia
Sądeczanina, absolwenta II Gimnazjum im. Bolesława Chrobrego w Nowym Sączu
i krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, wybitnego rzeźbiarza i performera,
ucznia Xawerego Dunikowskiego.
W naszej pamięci zostaną zrealizowane przez Niego projekty artystyczne obejmujące wystawy indywidualne oraz prezentacje twórczości artystów
związanych z „Grupą Krakowską”. Mogliśmy oglądać je w Galerii Dawna Synagoga
w Nowym Sączu w drugiej połowie lat 80.
Spotkania z Jego twórczością pozostawiły w naszej świadomości niezatarte wrażenia.
Rodzinie i Bliskim w imieniu sądeckich muzealników składam wyrazy głębokiego współczucia.
Robert Ślusarek
Dyrektor Muzeum Okręgowego
w Nowym Sączu
Koniec zawartości
Nie ma więcej stron do wyświetlenia