Sławomir Żerdzicki

Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 31.01.2011
Głos Wielkopolski

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że 24 stycznia 2011 r. zmarł w Poznaniu
śp.
Sławomir Żerdzicki,
znakomity artysta sceny operowej, w latach 1952-66
- solista i reżyser Opery Śląskiej.
W jej historii zapisał się szeregiem porywających kreacji scenicznych, a także jako reżyser wielu spektakli m. in. „Traviaty” i „Strasznego dworu”, „Pajaców” i „Halki”.
Pozostawił po sobie pamięć wrażliwego artysty i Człowieka honoru, uczestnika konspiracji niepodległościowej w latach okupacji, dla którego sprawy kultury narodowej stanowiły sens życia.
Cześć Jego pamięci.
Rodzinie
przekazujemy wyrazy głębokiego współczucia.
Dyrekcja i Zespoły Opery Śląskiej
w Bytomiu

Plaża

Napisz wspomnienie

Możesz dodać wideo, obrazek lub zapalić świeczkę.

Wprowadź wiadomość

Wstaw link z YouTube

Możesz skopiować url filmu na YouTube i wkleić go w ramce poniżej.

Wideo będzie wyświetlane w Twoim komentarzu i możliwe do odtworzenia przez innych.

Podaj link z YouTube

FileName

Dodaj obrazek
Wybierz plik z komputera lub przeciągnij go i upuść tutaj
Wielkość pliku nie może przekraczać 8 MB i musi być jednym z następujących formatów: .jpg,.jpeg,.png,.gif
Wybierz świeczkę

Zostań powiadomiony

Wpisz poniżej swój adres mailowy jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o świeczkach i wiadomościach zamieszczonych na stronie tego anonsu.

Obrazek wybrany przez użytkownika
G.Gillner


9 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
<p>Tadeusz Kowalewski, syn Janusza Kowalewskiego, wnuk Mariana Kowalewskiego, brata Ojca Pani Zofii Kow</p> <p>Składam wyrazy współczucia dla całej rodziny śp. Sławomira Żerdzickiego.</p> <p>Państwo mnie nie znacie, ale ja sporo wiedziałem o karierze Pana Sławka i jego związkach z rodziną mojego ojca Janusza, a głównie o nim opowiadała mi ciocia Donata Gołkowska z d. Kowalewska ( siostra mojego ojca Janusza, syna Mariana Kowalewskiego , brata Ojca Pani Zofii ). Aktualnie w jakimś sensie rodzinne tradycje próbuje podtrzymywać mój syn Sławomir Kowalewski ( baryton )w AMUZ w Bydgoszczy w klasie prof. Macieja Witkiewicza.</p> <p>Pozdrawiam serdecznie</p> <p>Tadeusz Kowalewski</p> <p>Kraków</p>


11 l

Koniec zawartości

Nie ma więcej stron do wyświetlenia