Edward Kazimierski
This was published in the following publications on 22.08.2024:
Nowiny
This was published in the following publications on 22.08.2024:
Nowiny
„Ludzie nie umierają,
tylko wymykają się naszym oczom…”
ks. Jan Twardowski
Z wielkim żalem przyjęliśmy wiadomość o tym, że odszedł od nas
ś+p
Edward Kazimierski
wiceprezes FKS Stal Mielec w latach 1967-1984,
prawdziwa legenda klubu i autor jego największych, historycznych sukcesów.
To za Jego kadencji piłkarze Stali Mielec
zdobyli dwukrotnie mistrzostwo Polski w piłce nożnej
oraz wicemistrzostwo.
Z powodzeniem zarządzał także wielosekcyjnym klubem,
który w tym czasie również osiągał spektakularne sukcesy w piłce ręcznej,
siatkówce, lekkiej atletyce, boksie, pływaniu i gimnastyce artystycznej.
Żegnamy wybitnego menedżera sportu, zaangażowanego w sprawy klubu wizjonera, który z oddaniem i wielkim entuzjazmem dbał zarówno o medale i wysokie rankingi mieleckich sportowców, jak i o rozwój infrastruktury sportowej w mieście.
Za swe osiągnięcia został wielokrotnie nagrodzony i uhonorowany,
m.in.: Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski,
Złotą Odznaką Honorową PZPN,
a także Odznaką Honorową „Zasłużony dla Województwa Podkarpackiego”.
Rodzinie oraz Bliskim
składamy
najszczersze wyrazy współczucia.
Marszałek Województwa Podkarpackiego
Władysław Ortyl
wraz z Zarządem Województwa Podkarpackiego
End of content
No more pages to load