Zbigniew Wąsowicz

Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 15.01.2021
Dziennik Polski

„Kto żyje w pamięci innych, ten nie umarł, lecz tylko się oddalił”
Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że dnia 12 stycznia 2021 roku
w wieku 92 lat zmarł

ś+p
dr med. Zbigniew Wąsowicz
Lekarz pediatra
Nasz Mentor, Przyjaciel i Szef.
Wieloletni Ordynator II Oddziału Dziecięcego Specjalistycznego Szpitala im. S. Żeromskiego w Krakowie.
Harcerz Szarych Szeregów AK ps. „Skarbek”, odznaczony Srebrnym i Złotym Krzyżem Zasługi,
Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżem i Medalem Szarych Szeregów AK,
wieloma odznaczeniami resortowymi za pracę w służbie zdrowia.
Uwielbiany i szanowany przez Rodziców za wiedzę i oddanie ich chorym dzieciom.
Kochający swój zawód, bez reszty oddany pacjentom i szkoleniu młodych lekarzy.
Nauczyciel i Wychowawca.
Wiedza, którą się z nami dzielił, pozostanie w nas na zawsze.
Życzliwy każdemu, szlachetny i dobry Człowiek.
Msza św. żałobna odbędzie się 20 stycznia 2021 roku o godzinie 13.00 w kaplicy na cmentarzu Rakowickim,
po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku do grobu rodzinnego.
Będziemy zawsze o Tobie pamiętać, Szefie.
Pogrążeni w smutku

Asystenci II Oddziału Dziecięcego
Specjalistycznego Szpitala im. S. Żeromskiego

Plaża

Napisz wspomnienie

Możesz dodać wideo, obrazek lub zapalić świeczkę.

Wprowadź wiadomość

Wstaw link z YouTube

Możesz skopiować url filmu na YouTube i wkleić go w ramce poniżej.

Wideo będzie wyświetlane w Twoim komentarzu i możliwe do odtworzenia przez innych.

Podaj link z YouTube

FileName

Dodaj obrazek
Wybierz plik z komputera lub przeciągnij go i upuść tutaj
Wielkość pliku nie może przekraczać 8 MB i musi być jednym z następujących formatów: .jpg,.jpeg,.png,.gif
Wybierz świeczkę

Zostań powiadomiony

Wpisz poniżej swój adres mailowy jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o świeczkach i wiadomościach zamieszczonych na stronie tego anonsu.

Wyleczył mnie w Szpitalu Żeromskiego w 1964 roku z ciężkiej choroby. Miałem sześć lat, minęło ponad pół wieku ale pamiętam, jak na obchodzie mnie pocieszał, że był po ludzku dobry. Skoro pamiętam, po prawie 60 latach, to coś znaczy....

Stanislaw Rybicki


5 l

Koniec zawartości

Nie ma więcej stron do wyświetlenia