Zbigniew Wąsowicz

This was published in the following publications on 15.01.2021:
Dziennik Polski

„Kto żyje w pamięci innych, ten nie umarł, lecz tylko się oddalił”
Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że dnia 12 stycznia 2021 roku
w wieku 92 lat zmarł

ś+p
dr med. Zbigniew Wąsowicz
Lekarz pediatra
Nasz Mentor, Przyjaciel i Szef.
Wieloletni Ordynator II Oddziału Dziecięcego Specjalistycznego Szpitala im. S. Żeromskiego w Krakowie.
Harcerz Szarych Szeregów AK ps. „Skarbek”, odznaczony Srebrnym i Złotym Krzyżem Zasługi,
Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżem i Medalem Szarych Szeregów AK,
wieloma odznaczeniami resortowymi za pracę w służbie zdrowia.
Uwielbiany i szanowany przez Rodziców za wiedzę i oddanie ich chorym dzieciom.
Kochający swój zawód, bez reszty oddany pacjentom i szkoleniu młodych lekarzy.
Nauczyciel i Wychowawca.
Wiedza, którą się z nami dzielił, pozostanie w nas na zawsze.
Życzliwy każdemu, szlachetny i dobry Człowiek.
Msza św. żałobna odbędzie się 20 stycznia 2021 roku o godzinie 13.00 w kaplicy na cmentarzu Rakowickim,
po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku do grobu rodzinnego.
Będziemy zawsze o Tobie pamiętać, Szefie.
Pogrążeni w smutku

Asystenci II Oddziału Dziecięcego
Specjalistycznego Szpitala im. S. Żeromskiego

Beach

Write a greeting

You can add a video, upload an image or light a candle.

Please enter a message

Insert a link from YouTube

You can go to a video on YouTube, copy the URL and paste it in the box below.

The video will be displayed on your comment, allowing others to play it.

Please insert a link from YouTube

FileName

Please upload an image
Select file from your computer or drag and drop it here.
The file size must not exceed 8 MB and must be one of the following formats: .jpg,.jpeg,.png,.gif
Please select a candle

Get notified

Enter your email below if you would like to be notified when a greeting is posted on this memorial page.

Wyleczył mnie w Szpitalu Żeromskiego w 1964 roku z ciężkiej choroby. Miałem sześć lat, minęło ponad pół wieku ale pamiętam, jak na obchodzie mnie pocieszał, że był po ludzku dobry. Skoro pamiętam, po prawie 60 latach, to coś znaczy....

Stanislaw Rybicki


5yrs

End of content

No more pages to load