Elżbieta Bortkiewicz
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 26.01.2021
Głos Wielkopolski
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 26.01.2021
Głos Wielkopolski
Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci
ś+p
Dr med.
Elżbiety Bortkiewicz
Była człowiekiem skromnym, serdecznym,
wrażliwym na ludzkie cierpienie.
Troszczyła się o innych, często bardziej niż o siebie.
Całe zawodowe życie poświęciła dzieciom
z chorobami nerek, pracując jako lekarz pediatra
w Klinice Kardiologii i Nefrologii
Dziecięcej Instytutu Pediatrii UM w Poznaniu.
Była przy nich zawsze, gdy Jej potrzebowali,
leczyła ich ciała i dusze.
Za swe wielkie serce otrzymała od dzieci
Order Uśmiechu.
Po przejściu na emeryturę pomagała w opiece
nad najciężej chorymi dziećmi w Hospicjach Domowych.
Jako nauczyciel akademicki przekazywała swą wiedzę studentom oraz lekarzom szkolącym się
w pediatrii i w nefrologii dziecięcej.
Rodzinie Pani Doktor
składamy najszczersze wyrazy współczucia i otuchy
w smutnych chwilach.
Prof. Waldemar Bobkowski i Prof. Aldona Siwińska
z Zespołem Kliniki Kardiologii Dziecięcej
Instytutu Pediatrii UM w Poznaniu
Z wielkim żalem i smutkiem
przyjęliśmy wiadomość o śmierci
naszej wspaniałej Koleżanki
dr n. med.
Elżbiety Bortkiewicz
wybitnej i oddanej chorym dzieciom lekarki
Rodzinie Zmarłej
składamy
wyrazy szczerego współczucia
Zarząd i Członkowie Oddziału Poznańskiego
Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Z głębokim żalem zawiadamiamy,
że dnia 22 stycznia 2021 r. odeszła
nasza kochana Mama, Babcia i Siostra
ś+p
Elżbieta Bortkiewicz
Pogrzeb odbędzie się
w dniu 3.02.2021 r. o godzinie 11.50
w Poznaniu, na cmentarzu Junikowo.
Pogrążona w smutku
Rodzina
Prosimy nie składać kondolencji.
Gdy smutek boli,
a słowa zbyt małe,
by rozpacz wypowiedzieć –
- zostaje tylko milczenie,
pełne gorących łez
i bliskość osieroconych serc…
Z głębokim żalem żegnamy
ś+p
dr n. med.
Elżbietę Bortkiewicz
Oddanego hospicjum i małym pacjentom
lekarza pediatrę
Człowieka wielkiego serca
Dziękujemy Pani Doktor
za 20 lat wspierania nas swoim doświadczeniem zawodowym i życiowym,
za poświęcony czas tym, którzy tego potrzebowali.
Na zawsze pozostanie w pamięci
naszej i rodzin pacjentów.
Wyrazy współczucia
Rodzinie i Bliskim
składają
Zarząd, koledzy, współpracownicy
i rodziny pacjentów
Wielkopolskiego Stowarzyszenia
Wolontariuszy Opieki Paliatywnej
„Hospicjum Domowe” w Poznaniu
Koniec zawartości
Nie ma więcej stron do wyświetlenia
Mariusz Lehmann z Leszna
2 mies.
Grygiel Elzbieta
1 r
Anja
1 r
Małgorzata Tylińska-Góral
2 l
Mariusz z Leszna
2 l
Iwona P
3 l
Mariusz Parucki
4 l
Kaczmarkiewicz Szymon
5 l
Włodzimierz Marciniak - Kawaler Orderu Uśmiechu
5 l
Marek Rezler
5 l
Stefka i Jurek Andrzejewscy
5 l
Stefka i Jurek Andrzejewscy
5 l
Aleksandra Jeziorek z rodzina
5 l
Halina Bukowska
5 l
Dorota Janik
5 l
Bogdan Miśkowiak
5 l