Zbigniew Knapik

Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 03.03.2010
Gazeta Wrocławska

Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci
Prof. dr. hab. Zbigniewa Knapika
wieloletniego kierownika Katedry i Kliniki
Gastroenterologii i Hepatologii AM we Wrocławiu,
byłego Rektora wrocławskiej Akademii Medycznej.
Rodzinie Zmarłego
składamy wyrazy głębokiego współczucia.
Zespół I Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej, Gastroenterologicznej i Endokrynologicznej AM we Wrocławiu.

Plaża

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dnia 27 lutego 2010 r. zmarł
prof. zw. dr hab. n. med. Zbigniew Knapik
były Dziekan Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej we Wrocławiu, inicjator powstania i współtwórca Wydziału Lekarskiego Kształcenia Podyplomowego Akademii Medycznej we Wrocławiu.
Odszedł od nas Człowiek prawy i szlachetny, wielki autorytet moralny i naukowy, oddany całym sercem chorym i cierpiącym, wspaniały lekarz.
Msza żałobna zostanie odprawiona w czwartek 4 marca 2010 r. o godz. 13.00 w kościele św. Wawrzyńca przy ul. Bujwida. Pogrzeb odbędzie się 4 marca 2010 r. o godz. 14.00 na cmentarzu przy ul. Bujwida.
Dziekan i Rada Wydziału Lekarskiego
Dziekan i Rada Wydziału Lekarskiego Kształcenia Podyplomowego
Akademii Medycznej we Wrocławiu.

Z ogromnym żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci w dniu 27 lutego 2010 r.
Pana Prof. dr. hab. med. h.c. Zbigniewa Knapika
wieloletniego kierownika Kliniki Gastrologii, byłego Rektora Akademii Medycznej we Wrocławiu
i Dziekana Wydziału Lekarskiego, znakomitego lekarza, wspaniałego człowieka, mistrza i wychowawcy
wielu pokoleń lekarskich, Wielkiego Przyjaciela naszego środowiska.
Żonie Zmarłego, Pani prof. dr hab. med. Danucie Kabacińskiej-Knapik oraz Najbliższym,
składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Zarząd oraz pracownicy Miedziowego Centrum Zdrowia S.A. w Lubinie.

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 27 lutego 2010 roku zmarł
prof. zw. dr hab. Zbigniew Knapik
absolwent pierwszego rocznika Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej we Wrocławiu, Kierownik Katedry i Kliniki Gastroenterologii w latach 1970-1996, Dziekan Wydziału Lekarskiego w latach 1974-1981, Rektor Akademii Medycznej we Wrocławiu kadencji 1990-1993, Promotor dwóch doktorów honoris causa naszej Uczelni.
Z macierzystą Uczelnią, w której przepracował 46 lat życia, związał całą swą zawodową działalność, uzyskując w niej kolejne stopnie i tytuły naukowe.
Za swą wzorową pracę został odznaczony m.in. Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi, Medalem Uczelni. Otrzymał kilkakrotnie Nagrodę Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej.
Odszedł od nas nestor wrocławskiej interny, Człowiek wyjątkowej skromności, nieszukający nigdy rozgłosu ani poklasku, ceniony nauczyciel akademicki o uznanym dorobku naukowym, wychowawca i przyjaciel studenckiej młodzieży, troskliwy lekarz, wspaniały kierownik, Mistrz i nauczyciel, dla którego Człowiek był najwyższym dobrem, a zdrowie pacjenta sensem życia.
Rektor i Senat
Akademii Medycznej we Wrocławiu

Napisz wspomnienie

Możesz dodać wideo, obrazek lub zapalić świeczkę.

Wprowadź wiadomość

Wstaw link z YouTube

Możesz skopiować url filmu na YouTube i wkleić go w ramce poniżej.

Wideo będzie wyświetlane w Twoim komentarzu i możliwe do odtworzenia przez innych.

Podaj link z YouTube

FileName

Dodaj obrazek
Wybierz plik z komputera lub przeciągnij go i upuść tutaj
Wielkość pliku nie może przekraczać 8 MB i musi być jednym z następujących formatów: .jpg,.jpeg,.png,.gif
Wybierz świeczkę

Zostań powiadomiony

Wpisz poniżej swój adres mailowy jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o świeczkach i wiadomościach zamieszczonych na stronie tego anonsu.

Obrazek wybrany przez użytkownika

Kamil


16 l

Koniec zawartości

Nie ma więcej stron do wyświetlenia