Zbigniew Knapik

This was published in the following publications on 03.03.2010:
Gazeta Wrocławska

Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci
Prof. dr. hab. Zbigniewa Knapika
wieloletniego kierownika Katedry i Kliniki
Gastroenterologii i Hepatologii AM we Wrocławiu,
byłego Rektora wrocławskiej Akademii Medycznej.
Rodzinie Zmarłego
składamy wyrazy głębokiego współczucia.
Zespół I Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej, Gastroenterologicznej i Endokrynologicznej AM we Wrocławiu.

Beach

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dnia 27 lutego 2010 r. zmarł
prof. zw. dr hab. n. med. Zbigniew Knapik
były Dziekan Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej we Wrocławiu, inicjator powstania i współtwórca Wydziału Lekarskiego Kształcenia Podyplomowego Akademii Medycznej we Wrocławiu.
Odszedł od nas Człowiek prawy i szlachetny, wielki autorytet moralny i naukowy, oddany całym sercem chorym i cierpiącym, wspaniały lekarz.
Msza żałobna zostanie odprawiona w czwartek 4 marca 2010 r. o godz. 13.00 w kościele św. Wawrzyńca przy ul. Bujwida. Pogrzeb odbędzie się 4 marca 2010 r. o godz. 14.00 na cmentarzu przy ul. Bujwida.
Dziekan i Rada Wydziału Lekarskiego
Dziekan i Rada Wydziału Lekarskiego Kształcenia Podyplomowego
Akademii Medycznej we Wrocławiu.

Z ogromnym żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci w dniu 27 lutego 2010 r.
Pana Prof. dr. hab. med. h.c. Zbigniewa Knapika
wieloletniego kierownika Kliniki Gastrologii, byłego Rektora Akademii Medycznej we Wrocławiu
i Dziekana Wydziału Lekarskiego, znakomitego lekarza, wspaniałego człowieka, mistrza i wychowawcy
wielu pokoleń lekarskich, Wielkiego Przyjaciela naszego środowiska.
Żonie Zmarłego, Pani prof. dr hab. med. Danucie Kabacińskiej-Knapik oraz Najbliższym,
składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Zarząd oraz pracownicy Miedziowego Centrum Zdrowia S.A. w Lubinie.

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 27 lutego 2010 roku zmarł
prof. zw. dr hab. Zbigniew Knapik
absolwent pierwszego rocznika Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej we Wrocławiu, Kierownik Katedry i Kliniki Gastroenterologii w latach 1970-1996, Dziekan Wydziału Lekarskiego w latach 1974-1981, Rektor Akademii Medycznej we Wrocławiu kadencji 1990-1993, Promotor dwóch doktorów honoris causa naszej Uczelni.
Z macierzystą Uczelnią, w której przepracował 46 lat życia, związał całą swą zawodową działalność, uzyskując w niej kolejne stopnie i tytuły naukowe.
Za swą wzorową pracę został odznaczony m.in. Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi, Medalem Uczelni. Otrzymał kilkakrotnie Nagrodę Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej.
Odszedł od nas nestor wrocławskiej interny, Człowiek wyjątkowej skromności, nieszukający nigdy rozgłosu ani poklasku, ceniony nauczyciel akademicki o uznanym dorobku naukowym, wychowawca i przyjaciel studenckiej młodzieży, troskliwy lekarz, wspaniały kierownik, Mistrz i nauczyciel, dla którego Człowiek był najwyższym dobrem, a zdrowie pacjenta sensem życia.
Rektor i Senat
Akademii Medycznej we Wrocławiu

Write a greeting

You can add a video, upload an image or light a candle.

Please enter a message

Insert a link from YouTube

You can go to a video on YouTube, copy the URL and paste it in the box below.

The video will be displayed on your comment, allowing others to play it.

Please insert a link from YouTube

FileName

Please upload an image
Select file from your computer or drag and drop it here.
The file size must not exceed 8 MB and must be one of the following formats: .jpg,.jpeg,.png,.gif
Please select a candle

Get notified

Enter your email below if you would like to be notified when a greeting is posted on this memorial page.

Image chosen by user

Kamil


16yrs

End of content

No more pages to load