Jan Waszkiewicz

Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 31.03.2021
Gazeta Wrocławska

Z żalem i poczuciem wielkiej straty
przyjęliśmy wiadomość o śmierci

Prof. Jana Waszkiewicza

Wybitnego naukowca i nauczyciela akademickiego,
wiernie służącego sprawie niepodległej Polski.
Działacza opozycji przedsierpniowej,
Redaktora „Biuletynu Dolnośląskiego”.
Po sierpniu’80 zasiadał w kierownictwie
Dolnośląskiego i Krajowego NSZZ „Solidarność”.

Pierwszego Marszałka Województwa Dolnośląskiego. Twórcę Samorządu Wojewódzkiego na Dolnym Śląsku.
Odznaczonego Krzyżem Oficerskim
Orderu Odrodzenia Polski
i Złotą Odznaką Honorową Zasłużony
dla Województwa Dolnośląskiego.

Pozostawił nam wciąż aktualną wizję i strategie rozwoju Wspólnoty Samorządowej Dolnego Śląska.

Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie!

Rodzinie i Bliskim
składamy
wyrazy współczucia

Andrzej Jaroch
Przewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego
Radni Województwa Dolnośląskiego

Plaża

Z ogromnym smutkiem
przyjąłem wiadomość o śmierci

ś tp
Prof.Jana Waszkiewicza

Przez wiele lat działacza opozycji antykomunistycznej,
Pierwszego redaktora naczelnego
„Biuletynu Dolnośląskiego”,
Członka Rady Programowej
Towarzystwa Kursów Naukowych,
A następnie Zarządu Regionu Dolny Śląsk
oraz Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”,
Po wprowadzeniu stanu wojennego ukrywającego się działacza podziemia,
Uczestnika Rady Edukacji Narodowej.
Zawsze wiernie służącego sprawie wolnej, silnej i niepodległej Rzeczypospolitej.
Rodzinie i Bliskim
składam
wyrazy najgłębszego współczucia.

Jarosław Obremski
Wojewoda Dolnośląski

Z ogromnym żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci
prof. Jana Waszkiewicza

Działał w opozycji demokratycznej,
pełniąc funkcję redaktora naczelnego
„Biuletynu Dolnośląskiego”,
współpracował z Komitetem Obrony Robotników.
W 1980 wstąpił do „Solidarności”,
zasiadał w prezydium zarządu Regionu Dolny Śląsk
i Komisji Krajowej związku.
Jeden z najbardziej znanych polityków i samorządowców cieszących się powszechną sympatią.
Tworzył samorząd dolnośląski,
pełniąc, jako pierwszy, funkcję
marszałka województwa dolnośląskiego.
Wielokrotnie bywał w Centrum Historii Zajezdnia,
a współpracę z Nim traktowaliśmy jako zaszczyt.

Pracownicy i Dyrekcja
Centrum Historii Zajezdnia

Z głębokim żalem i smutkiem
przyjąłem wiadomość o śmierci

prof. Jana Waszkiewicza

wybitnego Dolnoślązaka,
pierwszego Marszałka Województwa Dolnośląskiego,
samorządowca, opozycjonisty,
działacza na rzecz przemian demokratycznych w Polsce,
współtwórcę i współorganizatora
Dolnośląskiego Forum Politycznego i Gospodarczego
w Krzyżowej,
odznaczonego m.in.
Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Rodzinie, Najbliższym
i Przyjaciołom
składam
wyrazy współczucia

Cezary Przybylski
Marszałek Województwa Dolnośląskiego

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość
o śmierci naszego Kolegi

śp.
prof. Jana Waszkiewicza
długoletniego pracownika
Wydziału Informatyki i Zarządzania,
pierwszego Marszałka Województwa Dolnośląskiego,
matematyka i wybitnego specjalisty
komunikacji społecznej oraz zarządzania strategicznego,
Mentora dla wielu z nas,
szanowanego nauczyciela akademickiego,
działacza społecznego,
życzliwego i dobrego człowieka.

Składamy najszczersze wyrazy współczucia
i słowa otuchy
Rodzinie

Pracownicy i Kierownictwo
Katedry Systemów Zarządzania i Rozwoju Organizacji

Napisz wspomnienie

Możesz dodać wideo, obrazek lub zapalić świeczkę.

Wprowadź wiadomość

Wstaw link z YouTube

Możesz skopiować url filmu na YouTube i wkleić go w ramce poniżej.

Wideo będzie wyświetlane w Twoim komentarzu i możliwe do odtworzenia przez innych.

Podaj link z YouTube

FileName

Dodaj obrazek
Wybierz plik z komputera lub przeciągnij go i upuść tutaj
Wielkość pliku nie może przekraczać 8 MB i musi być jednym z następujących formatów: .jpg,.jpeg,.png,.gif
Wybierz świeczkę

Zostań powiadomiony

Wpisz poniżej swój adres mailowy jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o świeczkach i wiadomościach zamieszczonych na stronie tego anonsu.

Koniec zawartości

Nie ma więcej stron do wyświetlenia