Jan Waszkiewicz
This was published in the following publications on 31.03.2021:
Gazeta Wrocławska
This was published in the following publications on 31.03.2021:
Gazeta Wrocławska
Z żalem i poczuciem wielkiej straty
przyjęliśmy wiadomość o śmierci
Prof. Jana Waszkiewicza
Wybitnego naukowca i nauczyciela akademickiego,
wiernie służącego sprawie niepodległej Polski.
Działacza opozycji przedsierpniowej,
Redaktora „Biuletynu Dolnośląskiego”.
Po sierpniu’80 zasiadał w kierownictwie
Dolnośląskiego i Krajowego NSZZ „Solidarność”.
Pierwszego Marszałka Województwa Dolnośląskiego. Twórcę Samorządu Wojewódzkiego na Dolnym Śląsku.
Odznaczonego Krzyżem Oficerskim
Orderu Odrodzenia Polski
i Złotą Odznaką Honorową Zasłużony
dla Województwa Dolnośląskiego.
Pozostawił nam wciąż aktualną wizję i strategie rozwoju Wspólnoty Samorządowej Dolnego Śląska.
Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie!
Rodzinie i Bliskim
składamy
wyrazy współczucia
Andrzej Jaroch
Przewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego
Radni Województwa Dolnośląskiego
Z ogromnym smutkiem
przyjąłem wiadomość o śmierci
ś tp
Prof.Jana Waszkiewicza
Przez wiele lat działacza opozycji antykomunistycznej,
Pierwszego redaktora naczelnego
„Biuletynu Dolnośląskiego”,
Członka Rady Programowej
Towarzystwa Kursów Naukowych,
A następnie Zarządu Regionu Dolny Śląsk
oraz Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”,
Po wprowadzeniu stanu wojennego ukrywającego się działacza podziemia,
Uczestnika Rady Edukacji Narodowej.
Zawsze wiernie służącego sprawie wolnej, silnej i niepodległej Rzeczypospolitej.
Rodzinie i Bliskim
składam
wyrazy najgłębszego współczucia.
Jarosław Obremski
Wojewoda Dolnośląski
Z ogromnym żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci
prof. Jana Waszkiewicza
Działał w opozycji demokratycznej,
pełniąc funkcję redaktora naczelnego
„Biuletynu Dolnośląskiego”,
współpracował z Komitetem Obrony Robotników.
W 1980 wstąpił do „Solidarności”,
zasiadał w prezydium zarządu Regionu Dolny Śląsk
i Komisji Krajowej związku.
Jeden z najbardziej znanych polityków i samorządowców cieszących się powszechną sympatią.
Tworzył samorząd dolnośląski,
pełniąc, jako pierwszy, funkcję
marszałka województwa dolnośląskiego.
Wielokrotnie bywał w Centrum Historii Zajezdnia,
a współpracę z Nim traktowaliśmy jako zaszczyt.
Pracownicy i Dyrekcja
Centrum Historii Zajezdnia
Z głębokim żalem i smutkiem
przyjąłem wiadomość o śmierci
prof. Jana Waszkiewicza
wybitnego Dolnoślązaka,
pierwszego Marszałka Województwa Dolnośląskiego,
samorządowca, opozycjonisty,
działacza na rzecz przemian demokratycznych w Polsce,
współtwórcę i współorganizatora
Dolnośląskiego Forum Politycznego i Gospodarczego
w Krzyżowej,
odznaczonego m.in.
Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.
Rodzinie, Najbliższym
i Przyjaciołom
składam
wyrazy współczucia
Cezary Przybylski
Marszałek Województwa Dolnośląskiego
Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość
o śmierci naszego Kolegi
śp.
prof. Jana Waszkiewicza
długoletniego pracownika
Wydziału Informatyki i Zarządzania,
pierwszego Marszałka Województwa Dolnośląskiego,
matematyka i wybitnego specjalisty
komunikacji społecznej oraz zarządzania strategicznego,
Mentora dla wielu z nas,
szanowanego nauczyciela akademickiego,
działacza społecznego,
życzliwego i dobrego człowieka.
Składamy najszczersze wyrazy współczucia
i słowa otuchy
Rodzinie
Pracownicy i Kierownictwo
Katedry Systemów Zarządzania i Rozwoju Organizacji
End of content
No more pages to load