Marek Doktor

Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 24.08.2020
Dziennik Polski

Odszedł Pan Profesor Marek Doktor
Z ogromnym smutkiem i bólem
przyjęliśmy wiadomość o śmierci
Pana Profesora Marka Doktora
Profesora i długoletniego Wykładowcy Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu,
emerytowanego pracownika Akademii
Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie.
Pan Profesor Marek Doktor
na zawsze pozostanie w naszych sercach.
Wyrazy współczucia
całej Rodzinie oraz Bliskim
składają
Rektor oraz cała Społeczność Akademicka
Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej
w Nowym Targu

Plaża

Z wielkim smutkiem zawiadamiamy,
że w dniu 19 sierpnia 2020 roku
zmarł

dr hab. inż.
Marek Doktor,

profesor Akademii Górniczo-Hutniczej im. St. Staszica
sedymentolog i popularyzator geologii,
współtwórca kierunku geoturystyka na Wydziale Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska AGH,
wieloletni Kierownik
Katedry Geologii Ogólnej i Geoturystyki,
profesor Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej
w Nowym Targu,
redaktor naczelny czasopisma „Geoturystyka”,
znakomity dydaktyk.

Żegnamy dobrego Kolegę, pełnego pasji geologa
i nauczyciela akademickiego.

Rodzinie i Bliskim
składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się
26 sierpnia 2020 r. (środa) o godzinie 11.00
na cmentarzu Podgórskim w Krakowie.

Pracownicy, doktoranci i studenci
Wydziału Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska
Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie

„Nie umiera ten,
kto trwa w sercach i pamięci naszej”
Z głębokim żalem żegnamy naszego serdecznego Przyjaciela
Marka Doktora

który zmarł 19 sierpnia 2020 roku
po długiej walce z ciężką chorobą.
Iwonko
jesteśmy z Tobą.

Ela i Tadek z Izą, Krzysiem i ich Rodzinami

Z ogromnym smutkiem
przyjęliśmy wiadomość o śmierci

ś+p
Prof. ndzw. dr. hab. inż.
Marka Doktora

Absolwenta Wydziału
Geologiczno-Poszukiwawczego AGH,

Pracownika Instytutu Nauk Geologicznych PAN
i Wydziału Geologii,
Geofizyki i Ochrony Środowiska AGH,

Kierownika Katedry Geologii Ogólnej i Geoturystyki WGGiOŚ AGH,

Redaktora Naczelnego
czasopisma „Geoturystyka”,

Znakomitego dydaktyka,
pasjonata problematyki Nauk o Ziemi,

Organizatora i uczestnika wielu wypraw naukowych,

Serdecznego Kolegę i Przyjaciela.

Żonie Iwonie, Rodzinie i Bliskim
składamy
wyrazy żalu i współczucia.

Prof. Tadeusz Słomka, r ektor AGH
oraz Współpracownicy i Przyjaciele z AGH

Z głębokim smutkiem i żalem
przyjęliśmy wiadomość o śmierci

ś+p
Prof. nadzw. dr. hab. inż.
Marka Doktora

Członka Założyciela Stowarzyszenia Naukowego
im. Stanisława Staszica.
Rodzinie Zmarłego
wyrazy szczerego współczucia składają

Zarząd i Członkowie
Stowarzyszenia Naukowego im. Stanisława Staszica
w Krakowie

Wszystkich, którym był bliski,
z bólem zawiadamiam,
że 19 sierpnia 2020 roku po ciężkiej chorobie,
przeżywszy 71 lat, odszedł od nas
Prof. dr hab.
ś+ p
Marek Doktor

Pożegnanie mojego ukochanego Męża i Przyjaciela
rozpocznie się 26 sierpnia o godzinie 11.00
Mszą Świętą w kaplicy na cmentarzu Podgórskim,
po czym nastąpi odprowadzenie ciała Zmarłego
na miejsce wiecznego spoczynku.
Pogrążona w głębokim smutku

Żona z Rodziną i PrzyjacieleProszę o nieskładanie kondolencji.
Zamiast kwiatów prosimy o datki do puszki
na rzecz Hospicjum św. Łazarza w Krakowie.

Z głębokim smutkiem i żalem
przyjęliśmy wiadomość o śmierci

ś+p
Prof. nadzw. dr. hab. inż.
Marka Doktora

Profesora Mądrego, Dzielnego, Dobrego Człowieka
- naszego Serdecznego Kolegi i Przyjaciela.

Rodzinie Zmarłego
wyrazy szczerego współczucia
składają

Danuta Żiżka, Adam Mroczka, Mirosław Szyndera

Z głębokim żalem zawiadamiamy,
że w dniu 19 sierpnia 2020 roku, w wieku 70 lat, zmarł
Profesor Akademii Górniczo-Hutniczej

ś+p

dr hab. inż.
Marek Doktor

Odszedł znakomity geolog,
wielbiciel Natury i jej fotograf,
propagator geoturystyki,
uczestnik wypraw do Antarktyki i w Andy.
Był kierownikiem
Katedry Geologii Ogólnej i Geoturystyki,
redaktorem naczelnym czasopisma „Geoturystyka”,
ale przede wszystkim inspirującym wykładowcą
i pedagogiem z pasją.
Ze smutkiem żegnamy
naszego serdecznego Kolegę i Przyjaciela,
ciepłego, pełnego optymizmu
i radości życia Człowieka.

Pogrzeb poprzedzony mszą św. żałobną
odbędzie się dnia 26.08.2020 r. (środa) o godz. 11.00
na cmentarzu Podgórskim.

Bliskim Profesora
składamy
wyrazy współczucia.

Koledzy i Przyjaciele
z Katedry Geologii Ogólnej i Geoturystyki

Napisz wspomnienie

Możesz dodać wideo, obrazek lub zapalić świeczkę.

Wprowadź wiadomość

Wstaw link z YouTube

Możesz skopiować url filmu na YouTube i wkleić go w ramce poniżej.

Wideo będzie wyświetlane w Twoim komentarzu i możliwe do odtworzenia przez innych.

Podaj link z YouTube

FileName

Dodaj obrazek
Wybierz plik z komputera lub przeciągnij go i upuść tutaj
Wielkość pliku nie może przekraczać 8 MB i musi być jednym z następujących formatów: .jpg,.jpeg,.png,.gif
Wybierz świeczkę

Zostań powiadomiony

Wpisz poniżej swój adres mailowy jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o świeczkach i wiadomościach zamieszczonych na stronie tego anonsu.

Obrazek wybrany przez użytkownika
Wykłady, ćwiczenia,praktyki- najlepsze! Cierpliwy wykładowca, przyzwoity człowiek. Boże, dzięki takim ludziom jak ON te studia były takie piękne. Dziękuje Ci Panie, że dane mi było spotkać M.D. na swej drodze.

kukiełka lessowa


5 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Wykłady, ćwiczenia,praktyki- najlepsze! Cierpliwy wykładowca, przyzwoity człowiek. Boże, dzięki takim ludziom jak ON te studia były takie piękne. Dziękuje Ci Panie, że dane mi było spotkać M.D. na swej drodze.

kukiełka lessowa


5 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Spoczywaj w pokoju

Romek


5 l

Koniec zawartości

Nie ma więcej stron do wyświetlenia