Marek Doktor
This was published in the following publications on 24.08.2020:
Dziennik Polski
This was published in the following publications on 24.08.2020:
Dziennik Polski
Odszedł Pan Profesor Marek Doktor
Z ogromnym smutkiem i bólem
przyjęliśmy wiadomość o śmierci
Pana Profesora Marka Doktora
Profesora i długoletniego Wykładowcy Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu,
emerytowanego pracownika Akademii
Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie.
Pan Profesor Marek Doktor
na zawsze pozostanie w naszych sercach.
Wyrazy współczucia
całej Rodzinie oraz Bliskim
składają
Rektor oraz cała Społeczność Akademicka
Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej
w Nowym Targu
Z wielkim smutkiem zawiadamiamy,
że w dniu 19 sierpnia 2020 roku
zmarł
dr hab. inż.
Marek Doktor,
profesor Akademii Górniczo-Hutniczej im. St. Staszica
sedymentolog i popularyzator geologii,
współtwórca kierunku geoturystyka na Wydziale Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska AGH,
wieloletni Kierownik
Katedry Geologii Ogólnej i Geoturystyki,
profesor Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej
w Nowym Targu,
redaktor naczelny czasopisma „Geoturystyka”,
znakomity dydaktyk.
Żegnamy dobrego Kolegę, pełnego pasji geologa
i nauczyciela akademickiego.
Rodzinie i Bliskim
składamy wyrazy głębokiego współczucia.
Uroczystości pogrzebowe odbędą się
26 sierpnia 2020 r. (środa) o godzinie 11.00
na cmentarzu Podgórskim w Krakowie.
Pracownicy, doktoranci i studenci
Wydziału Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska
Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie
„Nie umiera ten,
kto trwa w sercach i pamięci naszej”
Z głębokim żalem żegnamy naszego serdecznego Przyjaciela
Marka Doktora
który zmarł 19 sierpnia 2020 roku
po długiej walce z ciężką chorobą.
Iwonko
jesteśmy z Tobą.
Ela i Tadek z Izą, Krzysiem i ich Rodzinami
Z ogromnym smutkiem
przyjęliśmy wiadomość o śmierci
ś+p
Prof. ndzw. dr. hab. inż.
Marka Doktora
Absolwenta Wydziału
Geologiczno-Poszukiwawczego AGH,
Pracownika Instytutu Nauk Geologicznych PAN
i Wydziału Geologii,
Geofizyki i Ochrony Środowiska AGH,
Kierownika Katedry Geologii Ogólnej i Geoturystyki WGGiOŚ AGH,
Redaktora Naczelnego
czasopisma „Geoturystyka”,
Znakomitego dydaktyka,
pasjonata problematyki Nauk o Ziemi,
Organizatora i uczestnika wielu wypraw naukowych,
Serdecznego Kolegę i Przyjaciela.
Żonie Iwonie, Rodzinie i Bliskim
składamy
wyrazy żalu i współczucia.
Prof. Tadeusz Słomka, r ektor AGH
oraz Współpracownicy i Przyjaciele z AGH
Z głębokim smutkiem i żalem
przyjęliśmy wiadomość o śmierci
ś+p
Prof. nadzw. dr. hab. inż.
Marka Doktora
Członka Założyciela Stowarzyszenia Naukowego
im. Stanisława Staszica.
Rodzinie Zmarłego
wyrazy szczerego współczucia składają
Zarząd i Członkowie
Stowarzyszenia Naukowego im. Stanisława Staszica
w Krakowie
Wszystkich, którym był bliski,
z bólem zawiadamiam,
że 19 sierpnia 2020 roku po ciężkiej chorobie,
przeżywszy 71 lat, odszedł od nas
Prof. dr hab.
ś+ p
Marek Doktor
Pożegnanie mojego ukochanego Męża i Przyjaciela
rozpocznie się 26 sierpnia o godzinie 11.00
Mszą Świętą w kaplicy na cmentarzu Podgórskim,
po czym nastąpi odprowadzenie ciała Zmarłego
na miejsce wiecznego spoczynku.
Pogrążona w głębokim smutku
Żona z Rodziną i PrzyjacieleProszę o nieskładanie kondolencji.
Zamiast kwiatów prosimy o datki do puszki
na rzecz Hospicjum św. Łazarza w Krakowie.
Z głębokim smutkiem i żalem
przyjęliśmy wiadomość o śmierci
ś+p
Prof. nadzw. dr. hab. inż.
Marka Doktora
Profesora Mądrego, Dzielnego, Dobrego Człowieka
- naszego Serdecznego Kolegi i Przyjaciela.
Rodzinie Zmarłego
wyrazy szczerego współczucia
składają
Danuta Żiżka, Adam Mroczka, Mirosław Szyndera
Z głębokim żalem zawiadamiamy,
że w dniu 19 sierpnia 2020 roku, w wieku 70 lat, zmarł
Profesor Akademii Górniczo-Hutniczej
ś+p
dr hab. inż.
Marek Doktor
Odszedł znakomity geolog,
wielbiciel Natury i jej fotograf,
propagator geoturystyki,
uczestnik wypraw do Antarktyki i w Andy.
Był kierownikiem
Katedry Geologii Ogólnej i Geoturystyki,
redaktorem naczelnym czasopisma „Geoturystyka”,
ale przede wszystkim inspirującym wykładowcą
i pedagogiem z pasją.
Ze smutkiem żegnamy
naszego serdecznego Kolegę i Przyjaciela,
ciepłego, pełnego optymizmu
i radości życia Człowieka.
Pogrzeb poprzedzony mszą św. żałobną
odbędzie się dnia 26.08.2020 r. (środa) o godz. 11.00
na cmentarzu Podgórskim.
Bliskim Profesora
składamy
wyrazy współczucia.
Koledzy i Przyjaciele
z Katedry Geologii Ogólnej i Geoturystyki
End of content
No more pages to load
kukiełka lessowa
5yrs
kukiełka lessowa
5yrs
Romek
5yrs