Barbara Lecewicz-Toruń

Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 14.02.2020
Kurier Lubelski

Uniwersytet Medyczny w Lublinie
z głębokim smutkiem i żalem zawiadamia,
że w dniu 10 lutego 2020 roku zmarła

prof. dr hab. n. med.
Barbara Lecewicz-Toruń

emerytowany profesor zwyczajny,
wieloletni kierownik Katedry i Kliniki
Dermatologii, Wenerologii i Dermatologii Dziecięcej
Uniwersytetu Medycznego w Lublinie,
wybitny specjalista w zakresie dermatologii i wenerologii,
długoletni przewodniczący Sekcji Dermatologii Dziecięcej Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego
oraz wielu innych organizacji naukowych i społecznych.
W uznaniu zasług uhonorowana m.in.
Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski,
Złotym Krzyżem Zasługi,
Medalem Komisji Edukacji Narodowej,
Odznaką „Za wzorową pracę w służbie zdrowia”
oraz innymi medalami i odznakami
za pracę zawodową i społeczną.
W osobie Zmarłej żegnamy wybitną postać
polskiej medycyny akademickiej,
cenionego pracownika nauki,
autora i współautora licznych prac badawczych,doskonałego organizatora procesu naukowo-dydaktycznego,
wychowawcę wielu pokoleń kadr medycznych.
Cześć Jej Pamięci!
Wyrazy głębokiego żalu i współczucia
Rodzinie i Przyjaciołom Zmarłej
składają
Rektor, Senat oraz Społeczność
Uniwersytetu Medycznego w Lublinie

Plaża

Napisz wspomnienie

Możesz dodać wideo, obrazek lub zapalić świeczkę.

Wprowadź wiadomość

Wstaw link z YouTube

Możesz skopiować url filmu na YouTube i wkleić go w ramce poniżej.

Wideo będzie wyświetlane w Twoim komentarzu i możliwe do odtworzenia przez innych.

Podaj link z YouTube

FileName

Dodaj obrazek
Wybierz plik z komputera lub przeciągnij go i upuść tutaj
Wielkość pliku nie może przekraczać 8 MB i musi być jednym z następujących formatów: .jpg,.jpeg,.png,.gif
Wybierz świeczkę

Zostań powiadomiony

Wpisz poniżej swój adres mailowy jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o świeczkach i wiadomościach zamieszczonych na stronie tego anonsu.

Obrazek wybrany przez użytkownika
Żegnaj Droga Basiu! Wyrazy współczucia dla Rodziny.

Felicja R-B.


6 l

Z ogromnym żalem przyjęłam wiadomość o śmierci pani Profesor wspaniałego człowieka , cenionego klinicysty. Bardzo będzie brakowało pani Profesor. Składam serdeczne kondolencje dla Rodziny Pani Profesor

Elżbieta Waszczykowska


6 l

Koniec zawartości

Nie ma więcej stron do wyświetlenia