Barbara Lecewicz-Toruń
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 14.02.2020
Kurier Lubelski
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 14.02.2020
Kurier Lubelski
Uniwersytet Medyczny w Lublinie
z głębokim smutkiem i żalem zawiadamia,
że w dniu 10 lutego 2020 roku zmarła
prof. dr hab. n. med.
Barbara Lecewicz-Toruń
emerytowany profesor zwyczajny,
wieloletni kierownik Katedry i Kliniki
Dermatologii, Wenerologii i Dermatologii Dziecięcej
Uniwersytetu Medycznego w Lublinie,
wybitny specjalista w zakresie dermatologii i wenerologii,
długoletni przewodniczący Sekcji Dermatologii Dziecięcej Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego
oraz wielu innych organizacji naukowych i społecznych.
W uznaniu zasług uhonorowana m.in.
Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski,
Złotym Krzyżem Zasługi,
Medalem Komisji Edukacji Narodowej,
Odznaką „Za wzorową pracę w służbie zdrowia”
oraz innymi medalami i odznakami
za pracę zawodową i społeczną.
W osobie Zmarłej żegnamy wybitną postać
polskiej medycyny akademickiej,
cenionego pracownika nauki,
autora i współautora licznych prac badawczych,doskonałego organizatora procesu naukowo-dydaktycznego,
wychowawcę wielu pokoleń kadr medycznych.
Cześć Jej Pamięci!
Wyrazy głębokiego żalu i współczucia
Rodzinie i Przyjaciołom Zmarłej
składają
Rektor, Senat oraz Społeczność
Uniwersytetu Medycznego w Lublinie
Koniec zawartości
Nie ma więcej stron do wyświetlenia
Felicja R-B.
6 l
Elżbieta Waszczykowska
6 l