Barbara Lecewicz-Toruń

This was published in the following publications on 14.02.2020:
Kurier Lubelski

Uniwersytet Medyczny w Lublinie
z głębokim smutkiem i żalem zawiadamia,
że w dniu 10 lutego 2020 roku zmarła

prof. dr hab. n. med.
Barbara Lecewicz-Toruń

emerytowany profesor zwyczajny,
wieloletni kierownik Katedry i Kliniki
Dermatologii, Wenerologii i Dermatologii Dziecięcej
Uniwersytetu Medycznego w Lublinie,
wybitny specjalista w zakresie dermatologii i wenerologii,
długoletni przewodniczący Sekcji Dermatologii Dziecięcej Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego
oraz wielu innych organizacji naukowych i społecznych.
W uznaniu zasług uhonorowana m.in.
Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski,
Złotym Krzyżem Zasługi,
Medalem Komisji Edukacji Narodowej,
Odznaką „Za wzorową pracę w służbie zdrowia”
oraz innymi medalami i odznakami
za pracę zawodową i społeczną.
W osobie Zmarłej żegnamy wybitną postać
polskiej medycyny akademickiej,
cenionego pracownika nauki,
autora i współautora licznych prac badawczych,doskonałego organizatora procesu naukowo-dydaktycznego,
wychowawcę wielu pokoleń kadr medycznych.
Cześć Jej Pamięci!
Wyrazy głębokiego żalu i współczucia
Rodzinie i Przyjaciołom Zmarłej
składają
Rektor, Senat oraz Społeczność
Uniwersytetu Medycznego w Lublinie

Beach

Write a greeting

You can add a video, upload an image or light a candle.

Please enter a message

Insert a link from YouTube

You can go to a video on YouTube, copy the URL and paste it in the box below.

The video will be displayed on your comment, allowing others to play it.

Please insert a link from YouTube

FileName

Please upload an image
Select file from your computer or drag and drop it here.
The file size must not exceed 8 MB and must be one of the following formats: .jpg,.jpeg,.png,.gif
Please select a candle

Get notified

Enter your email below if you would like to be notified when a greeting is posted on this memorial page.

Image chosen by user
Żegnaj Droga Basiu! Wyrazy współczucia dla Rodziny.

Felicja R-B.


6yrs

Z ogromnym żalem przyjęłam wiadomość o śmierci pani Profesor wspaniałego człowieka , cenionego klinicysty. Bardzo będzie brakowało pani Profesor. Składam serdeczne kondolencje dla Rodziny Pani Profesor

Elżbieta Waszczykowska


6yrs

End of content

No more pages to load