Jerzy Maksymilian Loba
This was published in the following publications on 16.12.2019:
Dziennik Łódzki
This was published in the following publications on 16.12.2019:
Dziennik Łódzki
„Umarłych wieczność dotąd trwa,
dokąd pamięcią im płacimy”
W. Szymborska
Z głębokim żalem żegnamy Naszego Kochanego
ś+p
Pana Profesora dr. hab. n. med.
Jerzego Maksymiliana Lobę
Szlachetnego Człowieka i Wspaniałego Lekarza,
Naszego Przyjaciela, Nauczyciela i Mistrza,
wybitnego specjalistę w dziedzinie diabetologii,
wieloletniego Kierownika
Kliniki Chorób Przemiany Materii Akademii Medycznej,
a w kolejnych latach
Kliniki Chorób Wewnętrznych i Diabetologii
Uniwersytetu Medycznego w Łodzi,
wieloletniego Kierownika Katedry
Pielęgniarstwa Klinicznego,
Dziekana Wydziału Pielęgniarstwa i Położnictwa,
Konsultanta wojewódzkiego ds. diabetologii,
Przewodniczącego Oddziału Łódzkiego Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego.
Lekarza cieszącego się ogromnym autorytetem
naukowym i moralnym,
Prawdziwego Przyjaciela Ludzi Chorych i Cierpiących.
Tak trudno Cię żegnać Kochany Panie Profesorze…
Zostaniesz w naszych sercach
i w naszej wdzięcznej pamięci!
Wyrazy serdecznego współczucia
dla Żony Pana Profesora
Pani prof. dr hab. Anny Broniarczyk-Loby,
Syna - dr. hab. n. med. Piotra Loby
z Małżonką - dr n. med. Małgorzatą Lobą,
Syna Macieja
i dla ukochanych Wnucząt
Ewuni, Agnieszki, Wandy, Andrzeja i Tadeusza oraz Całej Rodziny…
Kierownik i Zespół
Kliniki Chorób Wewnętrznych i Diabetologii
Centrum Kliniczno-Dydaktycznego
Uniwersytetu Medycznego w Łodzi
Twoi Uczniowie i Kontynuatorzy Twojego Dzieła
Z głębokim żalem i smutkiem
przyjęliśmy wiadomość o śmierci
Prof. Jerzego Maksymiliana Loby
wieloletniego Kierownika
Kliniki Diabetologii i Chorób Metabolicznych,
Dziekana Wydziału Pielęgniarstwa i Położnictwa,
wybitnego lekarza i wychowawcę wielu pokoleń studentów,
naukowca, Wspaniałego Człowieka.
Rodzinie Zmarłego
składamy wyrazy szczerego współczucia.
Dyrektor i Pracownicy
Centralnego Szpitala Klinicznego
Uniwersytetu Medycznego w Łodzi
Z bólem zawiadamiamy, że 8 grudnia 2019 roku
zmarł nagle
ś+p
Jerzy Maksymilian Loba
Ukochany Mąż, Ojciec i Dziadek,
wspaniały nauczyciel akademicki i lekarz,
ciepły, pogodny, uczuciowy,
ale także pełen intelektualnej pasji,
głęboko myślący, mądry człowiek.
Msza święta pogrzebowa zostanie odprawiona
9 stycznia 2020 roku o godz. 13.00 w kościele św. Jerzego (garnizonowy) przy ul. św Jerzego 9, po której nastąpi odprowadzenie zmarłego do grobowca rodzinnego
na cmentarzu św. Józefa w Łodzi.
Żona i Synowie z Rodzinami
End of content
No more pages to load
Wojtek Doroszewski
6yrs
Wojtek Doroszewski
6yrs