Stefan Figlarowicz

Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 08.12.2015
Dziennik Bałtycki

Z głębokim żalem żegnamy
śp. Stefana Figlarowicza
ważną osobę trójmiejskiej sceny kulturalnej.
Zespół Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia

Plaża

Dnia 6 grudnia 2015 roku, odszedł od nas na zawsze
Stefan Figlarowicz
absolwent Wydziału Łączności Politechniki Gdańskiej, wybitny animator ruchu fotograficznego w Polsce i znakomity fotografik.
Zawdzięczamy mu dokumentację życia na Politechnice Gdańskiej od 1959 r. Był członkiem legendarnego studenckiego zespołu „Bim Bom”, a także „To Tu” i „Cyrku Rodziny Afanasjeff”, fotoreporterem, a później redaktorem naczelnym „Kroniki Studenckiej”, Prezesem Okręgu Gdańskiego ZPAF, Prezesem Zarządu Głównego ZPAF oraz kierownikiem Gdańskiej Galerii Fotografii ZPAF. Był dwukrotnym laureatem nagród kulturalnych prezydenta Miasta Gdańska, a także został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Z jego odejściem tracimy wspaniałego kolegę, kronikarza ruchu studenckiego na PG.
Wyrazy współczucia Rodzinie i Przyjaciołom
składa

Stowarzyszenie Absolwentów Politechniki Gdańskiej

Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość
o śmierci
wybitnego fotografa - emerytowanego kierownika Działu Fotografii MNG

i naszego niezapomnianego kolegi

ś+p.
Stefana Figlarowicza

Rodzinie i Najbliższym

składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Dyrekcja i pracownicy
Muzeum Narodowego w Gdańsku

Napisz wspomnienie

Możesz dodać wideo, obrazek lub zapalić świeczkę.

Wprowadź wiadomość

Wstaw link z YouTube

Możesz skopiować url filmu na YouTube i wkleić go w ramce poniżej.

Wideo będzie wyświetlane w Twoim komentarzu i możliwe do odtworzenia przez innych.

Podaj link z YouTube

FileName

Dodaj obrazek
Wybierz plik z komputera lub przeciągnij go i upuść tutaj
Wielkość pliku nie może przekraczać 8 MB i musi być jednym z następujących formatów: .jpg,.jpeg,.png,.gif
Wybierz świeczkę

Zostań powiadomiony

Wpisz poniżej swój adres mailowy jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o świeczkach i wiadomościach zamieszczonych na stronie tego anonsu.

Obrazek wybrany przez użytkownika
Teresa Walaszkowska (Jarocka). Stefanie opiekowałeś się mną w roku 1959 jak wspaniały rycerz bezinteresow​nie z Mariuszem. Dziękuję


10 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Krzysztof Kotarski


10 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Szymon Zduńczyk


10 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Szymon Zduńczyk


10 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Panie Stefanie był Pan WIELKI


10 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Żegnaj! Inka i Tomek Krankowscy


10 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
krystyna cywinska i agata serafin


10 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Inka i Tomek Krankowscy


10 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
żegnaj Stefan, spotkamy się ...Radek


10 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Hanna Udalska


10 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
<p>wspomienie kronikarza</p> <p>Odszedł. A wydawałoby się, że swoją energią, żywotnością, inwencjami będzie zawsze zadziwiał. Na szczęście zostawił uczniów, spadkobierców, zdecydowanych kontynuować jego spojrzenie na otaczający świat, na sztukę, na POTRZEBĘ REJESTROWANIA DUCHA. Zegnaj Stefanie</p> <p>Mira i Staszek</p>


10 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Stanislaw Kmieciak


10 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Anna Sobecka


10 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Ewita kolasa żegnaj ,spoczywaj w spokoju


10 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
<p>wspomnienie</p> <p>Odszedł. A wydawałoby się, że swoją energią, żywotnością, inwencjami będzie zawsze zadziwiał. Na szczęście zostawił uczniów, spadkobierców, zdecydowanych kontynuować jego spojrzenie na otaczający świat, na sztukę, na POTRZEBĘ REJESTROWANIA DUCHA.</p> <p>Zegnaj Stefanie</p> <p>Mira i Staszek</p>


10 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Teresa i Jerzy Walaszkowscy


10 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
radny Marek Bumblis


10 l

Koniec zawartości

Nie ma więcej stron do wyświetlenia