Stefan Figlarowicz

This was published in the following publications on 08.12.2015:
Dziennik Bałtycki

Z głębokim żalem żegnamy
śp. Stefana Figlarowicza
ważną osobę trójmiejskiej sceny kulturalnej.
Zespół Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia

Beach

Dnia 6 grudnia 2015 roku, odszedł od nas na zawsze
Stefan Figlarowicz
absolwent Wydziału Łączności Politechniki Gdańskiej, wybitny animator ruchu fotograficznego w Polsce i znakomity fotografik.
Zawdzięczamy mu dokumentację życia na Politechnice Gdańskiej od 1959 r. Był członkiem legendarnego studenckiego zespołu „Bim Bom”, a także „To Tu” i „Cyrku Rodziny Afanasjeff”, fotoreporterem, a później redaktorem naczelnym „Kroniki Studenckiej”, Prezesem Okręgu Gdańskiego ZPAF, Prezesem Zarządu Głównego ZPAF oraz kierownikiem Gdańskiej Galerii Fotografii ZPAF. Był dwukrotnym laureatem nagród kulturalnych prezydenta Miasta Gdańska, a także został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Z jego odejściem tracimy wspaniałego kolegę, kronikarza ruchu studenckiego na PG.
Wyrazy współczucia Rodzinie i Przyjaciołom
składa

Stowarzyszenie Absolwentów Politechniki Gdańskiej

Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość
o śmierci
wybitnego fotografa - emerytowanego kierownika Działu Fotografii MNG

i naszego niezapomnianego kolegi

ś+p.
Stefana Figlarowicza

Rodzinie i Najbliższym

składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Dyrekcja i pracownicy
Muzeum Narodowego w Gdańsku

Write a greeting

You can add a video, upload an image or light a candle.

Please enter a message

Insert a link from YouTube

You can go to a video on YouTube, copy the URL and paste it in the box below.

The video will be displayed on your comment, allowing others to play it.

Please insert a link from YouTube

FileName

Please upload an image
Select file from your computer or drag and drop it here.
The file size must not exceed 8 MB and must be one of the following formats: .jpg,.jpeg,.png,.gif
Please select a candle

Get notified

Enter your email below if you would like to be notified when a greeting is posted on this memorial page.

Image chosen by user
Teresa Walaszkowska (Jarocka). Stefanie opiekowałeś się mną w roku 1959 jak wspaniały rycerz bezinteresow​nie z Mariuszem. Dziękuję


10yrs

Image chosen by user
Krzysztof Kotarski


10yrs

Image chosen by user
Szymon Zduńczyk


10yrs

Image chosen by user
Szymon Zduńczyk


10yrs

Image chosen by user
Panie Stefanie był Pan WIELKI


10yrs

Image chosen by user
Żegnaj! Inka i Tomek Krankowscy


10yrs

Image chosen by user
krystyna cywinska i agata serafin


10yrs

Image chosen by user
Inka i Tomek Krankowscy


10yrs

Image chosen by user
żegnaj Stefan, spotkamy się ...Radek


10yrs

Image chosen by user
Hanna Udalska


10yrs

Image chosen by user
<p>wspomienie kronikarza</p> <p>Odszedł. A wydawałoby się, że swoją energią, żywotnością, inwencjami będzie zawsze zadziwiał. Na szczęście zostawił uczniów, spadkobierców, zdecydowanych kontynuować jego spojrzenie na otaczający świat, na sztukę, na POTRZEBĘ REJESTROWANIA DUCHA. Zegnaj Stefanie</p> <p>Mira i Staszek</p>


10yrs

Image chosen by user
Stanislaw Kmieciak


10yrs

Image chosen by user
Anna Sobecka


10yrs

Image chosen by user
Ewita kolasa żegnaj ,spoczywaj w spokoju


10yrs

Image chosen by user
<p>wspomnienie</p> <p>Odszedł. A wydawałoby się, że swoją energią, żywotnością, inwencjami będzie zawsze zadziwiał. Na szczęście zostawił uczniów, spadkobierców, zdecydowanych kontynuować jego spojrzenie na otaczający świat, na sztukę, na POTRZEBĘ REJESTROWANIA DUCHA.</p> <p>Zegnaj Stefanie</p> <p>Mira i Staszek</p>


10yrs

Image chosen by user
Teresa i Jerzy Walaszkowscy


10yrs

Image chosen by user
radny Marek Bumblis


10yrs

End of content

No more pages to load