Paweł Dzieciński

Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 27.08.2015
Dziennik Łódzki

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy
, iż w dniu 24 sierpnia 2015 roku zmarł
w wieku 62 lat Nasz kochany Syn, Ojciec i Dziadek
ś+p
Paweł Dzieciński
doktor historii
Uroczystość pogrzebowa odbędzie się w dniu 28 sierpnia 2015 r.
(piątek) o godz. 14.30 na cmentarzu katolickim pw. św. Franciszka
przy ul. Rzgowskiej 156/158 w Łodzi.
O czym zawiadamia pogrążona w żałobie
Rodzina

Plaża

Wyrazy głębokiego współczucia
Rodzinie i Bliskim
z powodu śmierci
dr. Pawła Dziecińskiego
nauczyciela akademickiego naszej Uczelni
składają
Rektor, Senat i społeczność akademicka
Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Skierniewicach

Napisz wspomnienie

Możesz dodać wideo, obrazek lub zapalić świeczkę.

Wprowadź wiadomość

Wstaw link z YouTube

Możesz skopiować url filmu na YouTube i wkleić go w ramce poniżej.

Wideo będzie wyświetlane w Twoim komentarzu i możliwe do odtworzenia przez innych.

Podaj link z YouTube

FileName

Dodaj obrazek
Wybierz plik z komputera lub przeciągnij go i upuść tutaj
Wielkość pliku nie może przekraczać 8 MB i musi być jednym z następujących formatów: .jpg,.jpeg,.png,.gif
Wybierz świeczkę

Zostań powiadomiony

Wpisz poniżej swój adres mailowy jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o świeczkach i wiadomościach zamieszczonych na stronie tego anonsu.

<p>Składam szczere i gorące współczucie rodzinie Pana doktora Pawła Dziecińskiego. Tworząc pracę magisterską nieraz korzystałem z dwóch jego dzieł na temat losów mieszkańców Łodzi pod hitlerowskim jarzmem. Książka pt. "Łódź w cieniu swastyki" bardzo mi się spodobała - układ treściowo - zdaniowy rewelacyjny! Dzięki niej bardzo pogłębiłem i wzbogaciłem swoją wiedzę dotyczącą losów polskiej ludności pod niemieckim jarzmem na ziemiach wcielonych do Rzeszy ze szczególnym uwzględnieniem Łodzi. Obecnie pracuję jako nauczyciel i polecam ją swoim uczniom. A przecież obecna młodzież prawie w ogóle nie zdaje sobie sprawy, jakie to były ciężkie i drastyczne czasy dla ludności polskiej spowodowane rządami nazistowskimi. To były - jak Pan doktor napisał - '' wydarzenia, o których zapomnieć nie wolno"!</p>

Maciej Kęsy - absolwent studiów historycznych Uniwersytetu Łódzkiego


7 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Odpoczywaj w pokoju.


9 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Paweł odpoczywaj w spokoju.​Porządny był z Ciebie gość i chętnie będę wspominał nasze rozmowy - Dariusz Krygier


10 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Pawle pamiętamy Ewa i Andrzej,


10 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Pozostaniesz w mojej pamięci. B.


10 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Człowiek, który pozostanie w pamięci


10 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Wspaniały człowiek. Na zawsze w pamięci. Absolwenci Bw Pwsz


10 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Niesamowity człowiek z ogromną wiedzą. Spoczywaj w pokoju.


10 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Niesamowity człowiek z ogromną wiedzą - na zawsze pozostanie we wspomnieniac​h. Niech spoczywa w pokoju.


10 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Żegnaj Przyjacielu. ZBigniew Żyndul


10 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Żal i nie dowierzanie.​.. Wszyscy jesteśmy w szoku...


10 l

Koniec zawartości

Nie ma więcej stron do wyświetlenia