Bogna Żakowska-Wachelko
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 25.06.2015
Dziennik Zachodni
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 25.06.2015
Dziennik Zachodni
W dniu 18 czerwca br. zmarła
dr n. med.
Bogna Żakowska-Wachelko
gerontolog i lekarz geriatra.
Pomysłodawczyni i założycielka pierwszego w Polsce szpitalnego oddziału geriatrycznego. Wieloletnia Członkini Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Gerontologicznego, Sekcji Gerontologii PAN i Katowickiego Oddziału PTG. Jako pionierka i lider rozwoju geriatrii w Polsce na zawsze pozostanie w pamięci pacjentów i lekarzy jako wyjątkowy człowiek o ogromnej wrażliwości na osoby starsze i jednocześnie naukowiec bacznie obserwujący mechanizmy biologiczne i społeczne towarzyszące starzeniu. Autorka wielu prac i publikacji naukowych z gerontologii dla studentów i lekarzy. Zawsze gotowa do walki o pozycję i godność osób starszych, umożliwiała kolejne etapy rozwoju gerontologii i geriatrii na Śląsku i w Polsce.
Wyrazy głębokiego współczucia Najbliższym
składają
Zarząd i członkowie PTG O/Katowice
Koniec zawartości
Nie ma więcej stron do wyświetlenia
10 l