Stefan Karski

Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 23.02.2015
Echo Dnia

Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że w dniu 18 lutego 2015 r. zmarł mgr Stefan Karski ur. 24 września 1919r. w Bronnicy k/Żytomierza, absolwent Liceum Krzemienieckiego oraz Uniwersytetu Poznańskiego, porucznik Narodowych Sił Zbrojnych, uczestnik wielu akcji partyzanckich w opatowskim, sandomierskim i w Kielcach, założyciel i wieloletni dyrektor Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach, wieloletni nauczyciel języków obcych i historii w szkołach kieleckich, Wyższej Szkole Nauczycielskiej i Seminarium Duchownym, współzałożyciel, wieloletni sekretarz i prezes Stowarzyszenia Ochrony Dziedzictwa Narodowego, inicjator kilkuset: uroczystości patriotyczno - religijnych, akcji upamiętnienia miejsc pamięci narodowej, kwest i konserwacji zabytkowych nagrobków cmentarnych oraz pomocy Polakom na Wschodzie. Rodzinie zmarłego składamy wyrazy głębokiego współczucia Stefan Karski pozostanie w naszej pamięci członkowie Stowarzyszenia Ochrony Dziedzictwa Narodowego.

Plaża

Z głębokim żalem zawiadamiamy iż 18 lutego br. odszedł na Wieczną Wartę porucznik Narodowych Sił Zbrojnych, Stefan Karski, uczestnik walki konspiracyjnej przeciwko okupantowi sowieckiemu na Kresach Wschodnich, uczestnik wielu akcji partyzanckich przeciwko okupantowi niemieckiemu w opatowskim, sandomierskim i w Kielcach, żołnierz drugiej konspiracji. Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych Okręg Świętokrzyski

Z wielkim żalem i smutkiem żegnamy założyciela i pierwszego Dyrektora Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach śp. Stefana Karskiego, który odszedł 18 lutego 2015 roku. Drogi Panie Dyrektorze, dziękujemy za Pana wielkie serce, pasję i trud. Na zawsze pozostanie Pan w naszej pamięci. Zobowiązujemy się kontynuować Pańskie dzieło. Rodzinie i Najbliższym składamy wyrazy głębokiego współczucia Dyrekcja i PracownicyTeatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach.

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 18.02.2015r. zmarł mgr Stefan Karski, porucznik Narodowych Sił Zbrojnych, założyciel Teatru „Kubuś” w Kielcach, zasłużony Działacz Patriotyczny i Społeczny, inicjator i współtwórca tablic pamiątkowych oraz pomników na terenie Kielc i województwa, nagrodzony nagrodą Miasta Kielce 2005 oraz nagrodą Genius Loci 2005r. Uroczystość żałobna odbędzie się 23.02.2015r. (poniedziałek) o godz. 12.00 w Bazylice Katedralnej w Kielcach, po czym nastąpi wyprowadzenie na cmentarz Stary, o czym powiadamia pogrążona w smutku rodzina.

Napisz wspomnienie

Możesz dodać wideo, obrazek lub zapalić świeczkę.

Wprowadź wiadomość

Wstaw link z YouTube

Możesz skopiować url filmu na YouTube i wkleić go w ramce poniżej.

Wideo będzie wyświetlane w Twoim komentarzu i możliwe do odtworzenia przez innych.

Podaj link z YouTube

FileName

Dodaj obrazek
Wybierz plik z komputera lub przeciągnij go i upuść tutaj
Wielkość pliku nie może przekraczać 8 MB i musi być jednym z następujących formatów: .jpg,.jpeg,.png,.gif
Wybierz świeczkę

Zostań powiadomiony

Wpisz poniżej swój adres mailowy jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o świeczkach i wiadomościach zamieszczonych na stronie tego anonsu.

Obrazek wybrany przez użytkownika

Józef Wierzba


11 l

Obrazek wybrany przez użytkownika

Romanowicz Teodozja


11 l

Obrazek wybrany przez użytkownika

Zbyszek


11 l

Obrazek wybrany przez użytkownika

Ewa Mojecka i Stefan


11 l

Obrazek wybrany przez użytkownika

KL


11 l

Obrazek wybrany przez użytkownika

Rodzina Krawczyńskic​h


11 l

Obrazek wybrany przez użytkownika

MS


11 l

Obrazek wybrany przez użytkownika

Artur Jarosz


11 l

Obrazek wybrany przez użytkownika

Maria Piwowarczyk


11 l

Koniec zawartości

Nie ma więcej stron do wyświetlenia