Stefan Karski

This was published in the following publications on 23.02.2015:
Echo Dnia

Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że w dniu 18 lutego 2015 r. zmarł mgr Stefan Karski ur. 24 września 1919r. w Bronnicy k/Żytomierza, absolwent Liceum Krzemienieckiego oraz Uniwersytetu Poznańskiego, porucznik Narodowych Sił Zbrojnych, uczestnik wielu akcji partyzanckich w opatowskim, sandomierskim i w Kielcach, założyciel i wieloletni dyrektor Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach, wieloletni nauczyciel języków obcych i historii w szkołach kieleckich, Wyższej Szkole Nauczycielskiej i Seminarium Duchownym, współzałożyciel, wieloletni sekretarz i prezes Stowarzyszenia Ochrony Dziedzictwa Narodowego, inicjator kilkuset: uroczystości patriotyczno - religijnych, akcji upamiętnienia miejsc pamięci narodowej, kwest i konserwacji zabytkowych nagrobków cmentarnych oraz pomocy Polakom na Wschodzie. Rodzinie zmarłego składamy wyrazy głębokiego współczucia Stefan Karski pozostanie w naszej pamięci członkowie Stowarzyszenia Ochrony Dziedzictwa Narodowego.

Beach

Z głębokim żalem zawiadamiamy iż 18 lutego br. odszedł na Wieczną Wartę porucznik Narodowych Sił Zbrojnych, Stefan Karski, uczestnik walki konspiracyjnej przeciwko okupantowi sowieckiemu na Kresach Wschodnich, uczestnik wielu akcji partyzanckich przeciwko okupantowi niemieckiemu w opatowskim, sandomierskim i w Kielcach, żołnierz drugiej konspiracji. Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych Okręg Świętokrzyski

Z wielkim żalem i smutkiem żegnamy założyciela i pierwszego Dyrektora Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach śp. Stefana Karskiego, który odszedł 18 lutego 2015 roku. Drogi Panie Dyrektorze, dziękujemy za Pana wielkie serce, pasję i trud. Na zawsze pozostanie Pan w naszej pamięci. Zobowiązujemy się kontynuować Pańskie dzieło. Rodzinie i Najbliższym składamy wyrazy głębokiego współczucia Dyrekcja i PracownicyTeatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach.

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 18.02.2015r. zmarł mgr Stefan Karski, porucznik Narodowych Sił Zbrojnych, założyciel Teatru „Kubuś” w Kielcach, zasłużony Działacz Patriotyczny i Społeczny, inicjator i współtwórca tablic pamiątkowych oraz pomników na terenie Kielc i województwa, nagrodzony nagrodą Miasta Kielce 2005 oraz nagrodą Genius Loci 2005r. Uroczystość żałobna odbędzie się 23.02.2015r. (poniedziałek) o godz. 12.00 w Bazylice Katedralnej w Kielcach, po czym nastąpi wyprowadzenie na cmentarz Stary, o czym powiadamia pogrążona w smutku rodzina.

Write a greeting

You can add a video, upload an image or light a candle.

Please enter a message

Insert a link from YouTube

You can go to a video on YouTube, copy the URL and paste it in the box below.

The video will be displayed on your comment, allowing others to play it.

Please insert a link from YouTube

FileName

Please upload an image
Select file from your computer or drag and drop it here.
The file size must not exceed 8 MB and must be one of the following formats: .jpg,.jpeg,.png,.gif
Please select a candle

Get notified

Enter your email below if you would like to be notified when a greeting is posted on this memorial page.

Image chosen by user

Józef Wierzba


11yrs

Image chosen by user

Romanowicz Teodozja


11yrs

Image chosen by user

Zbyszek


11yrs

Image chosen by user

Ewa Mojecka i Stefan


11yrs

Image chosen by user

KL


11yrs

Image chosen by user

Rodzina Krawczyńskic​h


11yrs

Image chosen by user

MS


11yrs

Image chosen by user

Artur Jarosz


11yrs

Image chosen by user

Maria Piwowarczyk


11yrs

End of content

No more pages to load