Zbigniew Witold Engel

Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 05.11.2013
Dziennik Polski

Społeczność Akademii Górniczo-Hutniczej
im. Stanisława Staszica w Krakowie
z głębokim żalem przyjęła wiadomość o śmierci

śp.
prof. dr. hab. inż.
Zbigniewa Witolda Engela

W Zmarłym tracimy wybitnego naukowca, wspaniałego Człowieka,
Przyjaciela i Wychowawcę pokoleń inżynierów,
Twórcę i wieloletniego dyrektora (1974-1997) Instytutu, a następnie Katedry Mechaniki i Wibroakustyki AGH,
Współtwórcę specjalności naukowej wibroakustyka,
inicjatora i stratega działań prowadzących do praktycznego obniżenia hałasu w Polsce,
Doktora Honoris Causa Akademii Górniczo-Hutniczej, Politechniki Krakowskiej
i Politechniki Świętokrzyskiej,
Przewodniczącego Komitetu Akustyki Polskiej Akademii Nauk,
Wiceprzewodniczącego Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego,
Przewodniczącego Rady Naukowej Centralnego Instytutu Ochrony Pracy.
Odznaczonego m.in. Krzyżami Komandorskim, Oficerskim
i Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski i Złotym Krzyżem Zasługi.

Człowieka o wszechstronnych zainteresowaniach, pełnego życzliwości i pasji,
którego naukowy etos stanowi wzór do naśladowania dla wielu pokoleń.

Środowisko Akademii Górniczo-Hutniczej poniosło dotkliwą stratę.

Rodzinie Zmarłego
wyrazy szczerego współczucia

składają
Rektor i Senat AGH

Plaża

Napisz wspomnienie

Możesz dodać wideo, obrazek lub zapalić świeczkę.

Wprowadź wiadomość

Wstaw link z YouTube

Możesz skopiować url filmu na YouTube i wkleić go w ramce poniżej.

Wideo będzie wyświetlane w Twoim komentarzu i możliwe do odtworzenia przez innych.

Podaj link z YouTube

FileName

Dodaj obrazek
Wybierz plik z komputera lub przeciągnij go i upuść tutaj
Wielkość pliku nie może przekraczać 8 MB i musi być jednym z następujących formatów: .jpg,.jpeg,.png,.gif
Wybierz świeczkę

Zostań powiadomiony

Wpisz poniżej swój adres mailowy jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o świeczkach i wiadomościach zamieszczonych na stronie tego anonsu.

Obrazek wybrany przez użytkownika
<p>Od całej naszej rodziny - z Bielska-Białej</p> <p>Śpieszmy się kochać ludzi, tak prędko odchodzą... Żałuję, że nie zdążyliśmy się spotkać osobiście w ostatnich latach. Miło wspominam nasze telefoniczne rozmowy i korespondencję poświęcone genealogii naszej rodziny. Mam nadzieję, że uda mi się spisać historę Janeczki i Fofo oraz innych naszych przodków, na czym Wujkowi tak bardzo zależało. Pamiętam. Magda</p>


12 l

Obrazek wybrany przez użytkownika

Magda Niemirowska-​Kaczyńska


12 l

Koniec zawartości

Nie ma więcej stron do wyświetlenia