Zbigniew Witold Engel

This was published in the following publications on 05.11.2013:
Dziennik Polski

Społeczność Akademii Górniczo-Hutniczej
im. Stanisława Staszica w Krakowie
z głębokim żalem przyjęła wiadomość o śmierci

śp.
prof. dr. hab. inż.
Zbigniewa Witolda Engela

W Zmarłym tracimy wybitnego naukowca, wspaniałego Człowieka,
Przyjaciela i Wychowawcę pokoleń inżynierów,
Twórcę i wieloletniego dyrektora (1974-1997) Instytutu, a następnie Katedry Mechaniki i Wibroakustyki AGH,
Współtwórcę specjalności naukowej wibroakustyka,
inicjatora i stratega działań prowadzących do praktycznego obniżenia hałasu w Polsce,
Doktora Honoris Causa Akademii Górniczo-Hutniczej, Politechniki Krakowskiej
i Politechniki Świętokrzyskiej,
Przewodniczącego Komitetu Akustyki Polskiej Akademii Nauk,
Wiceprzewodniczącego Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego,
Przewodniczącego Rady Naukowej Centralnego Instytutu Ochrony Pracy.
Odznaczonego m.in. Krzyżami Komandorskim, Oficerskim
i Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski i Złotym Krzyżem Zasługi.

Człowieka o wszechstronnych zainteresowaniach, pełnego życzliwości i pasji,
którego naukowy etos stanowi wzór do naśladowania dla wielu pokoleń.

Środowisko Akademii Górniczo-Hutniczej poniosło dotkliwą stratę.

Rodzinie Zmarłego
wyrazy szczerego współczucia

składają
Rektor i Senat AGH

Beach

Write a greeting

You can add a video, upload an image or light a candle.

Please enter a message

Insert a link from YouTube

You can go to a video on YouTube, copy the URL and paste it in the box below.

The video will be displayed on your comment, allowing others to play it.

Please insert a link from YouTube

FileName

Please upload an image
Select file from your computer or drag and drop it here.
The file size must not exceed 8 MB and must be one of the following formats: .jpg,.jpeg,.png,.gif
Please select a candle

Get notified

Enter your email below if you would like to be notified when a greeting is posted on this memorial page.

Image chosen by user
<p>Od całej naszej rodziny - z Bielska-Białej</p> <p>Śpieszmy się kochać ludzi, tak prędko odchodzą... Żałuję, że nie zdążyliśmy się spotkać osobiście w ostatnich latach. Miło wspominam nasze telefoniczne rozmowy i korespondencję poświęcone genealogii naszej rodziny. Mam nadzieję, że uda mi się spisać historę Janeczki i Fofo oraz innych naszych przodków, na czym Wujkowi tak bardzo zależało. Pamiętam. Magda</p>


12yrs

Image chosen by user

Magda Niemirowska-​Kaczyńska


12yrs

End of content

No more pages to load