Irena Górska

Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 28.11.2013
Głos Wielkopolski

„...u Boga nam wybłagaj zdroje łask...”

Przeniknięci bólem informujemy,
że po miesięcznej szpitalnej walce,
26 listopada 2013 r. przestało bić
najwspanialsze i najsłodsze serce
Mamy, Teściowej, Babci, Cioci i Prababci

ś+p
Ireny Górskiej
z domu Duszyńskiej
lat 89

Msza żałobna odprawiona zostanie w piątek, 29 listopada 2013 r., o godz. 12.00
w Poznaniu w kaplicy cmentarnej przy ul. Bluszczowej (Dębiec).
Uroczystość pogrzebowa odbędzie się po mszy świętej
o godz. 12.45 na miejscowym cmentarzu.

Rodzina

Plaża

Napisz wspomnienie

Możesz dodać wideo, obrazek lub zapalić świeczkę.

Wprowadź wiadomość

Wstaw link z YouTube

Możesz skopiować url filmu na YouTube i wkleić go w ramce poniżej.

Wideo będzie wyświetlane w Twoim komentarzu i możliwe do odtworzenia przez innych.

Podaj link z YouTube

FileName

Dodaj obrazek
Wybierz plik z komputera lub przeciągnij go i upuść tutaj
Wielkość pliku nie może przekraczać 8 MB i musi być jednym z następujących formatów: .jpg,.jpeg,.png,.gif
Wybierz świeczkę

Zostań powiadomiony

Wpisz poniżej swój adres mailowy jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o świeczkach i wiadomościach zamieszczonych na stronie tego anonsu.

Obrazek wybrany przez użytkownika
Mamusiu, napisałem o Twoich 99 urodzinach na cmentarzu na Bluszczowej i moje słowa gdzieś zniknęły. Z pamięci ich nie odtworzę. W myślach śpiewałem Ci "100.lat" a z ust płynęło: "wieczne odpoczywanie".. I płynęły łzy. Wiatr w konarach szumiał, że to nie to, nie tu, nie tak i nie teraz. A nam co pozostało? 26. września powtarzał tak samo, choć koniec lata był śliczny. Tak jak Twój sopran, który wciąż gdzieś słyszę. Mamo dlaczego? Mamo wróć, choć raz, choć na chwilę. A jeśli Ci tam lepiej? To niech płyną łzy.

Syn Piotr


2 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Mamusiu, już wiosna. Dzień Matki łzami zmoczył miejsce na Bluszczowej i mokro się zrobiło wokół posadzonych kwiatków. Płomyki zniczy i światełka. Wszystko nowe, a takie jak już było. Wieczny odpoczynek racz....

Syn Piotr


3 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Mamusiu, dość dawno zamieściłem tu swoje słowa. To nie jest łatwo "ubrać" w słowa smutne myśli. Płomyki zniczy migoczą milcząco. Łzy płyną bezgłośnie. Czas upływa bezimiennie. Imiona mają ci, którzy odeszli. W mojej pamięci jesteś wciąż. Idzie wiosna, choć to marzec. "Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie...."

Syn Piotr


3 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Mamusiu, tu czas pędzi i o lipcu niemal się nie pamięta. Minęło kolejne Twe Święta: urodziny, imieniny, Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Na Bluszczowej wciąż płomyki świecą. A cała jesień pełna pamięci o Tobie. Śpij Mamusiu w spokoju. Niech nie budzi Ciebie ani deszcz, ani moje łzy, Syn Piotr

Syn Piotr


3 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Mamusiu, ten upał nie pozwala skupić się na pisaniu. Smutku nie gasi, myśli ku Tobie biegnącym nie wstrzymuje. Dopiero teraz - niemal po tygodniu- wracam do niedzieli. Łączyła ona moją wdzięczność (kilkadziesiąt lat wcześniej mnie urodziłaś) z żalem, że też 26.tego odeszłaś. Światełka na Bluszczowej zabłysły, a łzy z oczu popłynęły. Takie Mamusiu to lato

Syn Piotr


3 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Mamusiu, Twój dzień, Dzień Matki, minął i znicze zapłonęły na Bluszczowej. Twoi synowie stawili się w komplecie i dziękowali Ci za życie. W żalu i płaczu niektórym towarzyszył deszcz. Niektórzy w tej wodzie z nieba słyszeli: "o Matce pieśń, to pieśń przez łzy, to pieśń bez słów/ To cały świat, dziecinnych lat, wskrzeszonych znów ..."

Syn Piotr


4 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Mamusiu, na Bluszczowej zima, minęły Święta i styczeń, luty, a mróz dziś trzyma i cisza. Za zimno na łzy, a smutek nie odpuszcza. Przyjdzie wiosna, a pamięć jak była tak będzie. I tylko płomyki zniczy wahają się na wietrze.

Syn Piotr


4 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Mamusiu, słów nie mam, a tu minęły i Twoje imieniny, i Wszystkich Świętych, i 8- rocznica Twojego odejścia. Światło na Bluszczowej zawsze zapalone. Nie było ci ciemno. Smutek i łzy na policzkach. Już grudzień. Idą Święta. Szkoda, że tylko gdzieś w niebie intonować będziesz: "Oj malutki, malutki..." Żal

Syn Piotr


4 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Mamusiu, te miesiące płyną zbyt szybko i nie gaszą smutku. Niedzielna data, niedzielne popołudnie. Wypalają się znicze, ale nie gaśnie pamięć i wdzięczność. Żyjesz w nas i widać to także każdego 26-tego. "A my tak łatwopalni..." A przed oczyma obraz dawnych dni,

Syn Piotr


4 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Mamusiu, znów w kalendarzu mignęła liczba 26. Na Bluszczowej ciemne chmury i deszcz. Ani on, ani łzy nie zgaszą płomyków pamięci. Żal i smutek. I kolejne 26. Tylko już wrześniowe. A kwiaty kwitną i żyć trzeba ocierając wilgoć z oczu płynącą. Do zobaczenia.

Syn Piotr-


4 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Mamusiu, to lato jest trudne. Raz nawałnica, raz upał i nawet nie wiadomo kiedy podlać kwiatki na Bluszczowej. Deszcz pamięci nie zmywa. Z upałem żałość nie wysycha. Smutek pozostaje. I tylko dni mijają. Wieczne odpoczywanie....

Syn Piotr


4 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Mamusiu, moje słowa często nikną, gdzieś w przestrzeni. Zbliża się Wielkanoc i nadzieja na zmartwychwstanie jakby żywsza. Znów odradza się życie, ale chyba wolniej i trudniej. Ciebie brak niezmiennie. Tak jak niezmienny jest żal, tęsknota, smutek i płomyki zniczy. Nawet wciąż rozprzestrzeniający się wirus niczego tu nie zmienia. Łzy płyną.

Syn Piotr


5 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Mamusiu, te słowa czasem nie da się sklecić w logiczny anons. Wszystko się zmienia i czuć wiosnę także na Bluszczowej. Światełka wciąż są jasne, jak żywa jest pamięć i wieczne odpoczywanie, i cisza- też wieczna. Milczałem w styczniu łykając łzy i 26-lutego.Tego nie można zagasić. Jesteś wciąż w nas.

Syn Piotr


5 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Mamusiu, minęło Boże Narodzenie- 8 bez Ciebie! Jak zawsze, zapaliłem znicze na Bluszczowej. Jak zawsze, chciałem usłyszeć Twój głos w kolędach i pastorałkach. Tęskno mi zwłaszcza do "Lulajże Jezuniu" w Twym wykonaniu. I tym razem nic nie usłyszałem. Cisza. Pustka. Mogiły rozświetlane zamiast choinki. Tylko żal i tylko łzy.

Syn Piotr


5 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Mamusiu, listopad w tym roku inny niż zawsze. Pierwszego, w Twoje święto, cmentarze były zamknięte. W tym tygodniu minęło 7-lat od Twego odejścia. Kilkakrotne spotkania.Czas nie goi ran. Smutek, żal zostaje. I łzy, i listopadowe, opadłe liście, i płomyki zniczy, i...

Syn Piotr


5 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Mamusiu, czasem myślę, że cmentarz przy Bluszczowej, to teraz najspokojniejsze miejsce w tym kraju. Na Świecie też. Wspomnienia nie uciekają. Żal i łzy pozostają. Wszystko jest jednak na właściwym miejscu, a mimo to nie mogę się z tym pogodzić

Syn Piotr


5 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Mamusiu, 26-tego byłem tylko myślą z Tobą, jak zwykle gorzką i przepełnioną smutkiem. Na Bluszczową było mi bardzo daleko, więc nie poszedłem, choć lato trwało. W poniedziałek zastałem tam otwartą furtkę, choć ciemno było, zimno i wietrznie. Zapaliłem znicze. Prosiłem o wybaczenie. Łzy jak zwykle ciekły. Jesień. Żal i modlitwa kropel. Furtka została zamknięta. Gdyby nie ksiądz władający kluczem byłbym całą noc z Tobą. Wieczne odpoczywanie....

Syn Piotr


5 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Mamusiu, gdyby się Twój czas nie zatrzymał, dzisiaj świętowalibyśmy 96 Twoje urodziny. Wiwatowałbym! A tak tylko kolejna kartka spadła z kalendarza. Na Bluszczowej deszcz miesza się z łzami. Cicho, smutno i płomyki falują na wietrze. Żal.

Syn Piotr


5 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Mamusiu, łzami nie sposób podlewać kwiatków. Na Bluszczowej posadziłem kolory, które kwitną. Oby jak najdłużej. Są świadkiem pamięci. Potrzebują wody, a ja wciąż płaczę. Mamusiu, dlaczego?

Syn Piotr


5 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Mamusiu, mija tydzień od Dnia Matki. Brakowało mi słów. Na Bluszczowej łzy płynęły jak zwykle, jak każdego 26-tego. Płomyki zniczy "tańczyły" na wietrze i w uszach miałem Twój głos: "jeszcze żyję". Szkoda i żal Mamusiu, że tylko w pamięci.

Syn Piotr


6 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Mamusiu, próbowałem, ale tu nie chcą moich słów. Nic nie jest łatwe, a wciąż pojawia się nowe. Wiosna w czasie zarazy to zawsze lekarstwo na łzy, które nie mogą obeschnąć. To nadzieja na pamięć o normalności. I tylko Ciebie, Mamusiu nie ma, i tylko żal, że nie wróci radość, którą żyłaś.

Syn Piotr


6 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Mamusiu, na Bluszczowej czuć wiosnę wśród krzyży. Jest cicho i spokojnie. Taki czas, że ludzie się kryją w swoich myślach przed epidemią. Zasłaniają się płomykami zniczy powstrzymując łzy. I proszą, tak jak ja Ciebie, o powrót normalności. A pierwsze kwiaty kwitną. A w powietrzu unosi się lęk. "Od zarazy chroń nas Panie..." i wspomnienia biegną do Ciebie Mamo

Syn Piotr


6 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Mamusiu, ja pamiętam, choć pisać mi co raz trudniej. Tobie czas się zatrzymał, a tu wciąż pędzi. Już luty 2020 r. Wszystko się zmienia, a czas jak huragan. Zamiast leczyć rany targa je i wzmaga ból. Mamo, dlaczego?

Syn Piotr


6 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Mamusiu, to jest ten tydzień, choć minęło 6-lat. We wtorek rano tragiczna wiadomość ze szpitala. W piątek, w południe, Twój pogrzeb. Brak słów. Pozostały łzy, wspomnienia, pustka i wdzięczność, że byłaś. A na Bluszczowej płomyki zniczy. Mamusiu, odpoczywaj w pokoju wiecznym...

Syn Piotr


6 l

Koniec zawartości

Nie ma więcej stron do wyświetlenia