Helena Danel-Bobrzyk
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 15.11.2012
Dziennik Zachodni
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 15.11.2012
Dziennik Zachodni
Z wielkim bólem i smutkiem
oraz w poczuciu niepowetowanej straty
przyjęliśmy wiadomość o śmierci
Śp.
prof. UŚ dr hab. Heleny Danel-Bobrzyk
Dziekana Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie w latach 1978–1981, 1984–1990 i 1999–2002 oraz Prodziekana Wydziału w latach 1996–1999,
Dyrektora Instytutu Wychowania Muzycznego i Plastycznego w latach 1980–1981,
Kierownika zakładów Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego oraz Wydziału Artystycznego,
pedagoga, autorytetu w zakresie pedagogiki muzycznej,
dyrygenta chórów i zespołów muzycznych,
związanej z Uniwersytetem Śląskim od 1971 roku.
W sposób charakterystyczny dla wielkich osobowości świata nauki znakomicie łączyła funkcje Uczonego i Nauczyciela – wychowawcy młodszej generacji pedagogów, dla których na zawsze pozostanie niedoścignionym wzorem i Mistrzem.
Za działalność i dokonania naukowo-artystyczne, dydaktyczne i organizacyjne uhonorowana wieloma odznaczeniami państwowymi oraz nagrodami i wyróżnieniami.
Błyskotliwy umysł, dar zjednywania ludzi, życzliwość i serdeczność wobec drugich oraz wysoka kultura osobista czyniły z Pani Profesor osobę powszechnie lubianą i szanowaną.
W naszej pamięci pozostanie jako wielki Człowiek, wybitny Uczony, znakomity Humanista i wspaniały Przyjaciel, życzliwy, mądry i szlachetny.
Będzie nam Jej wszystkim brakowało. Cześć Jej Pamięci.
Rodzinie i Najbliższym oraz Uczniom i Przyjaciołom Pani Profesor,
których ta śmierć najbardziej dotknęła,
wyrazy głębokiego współczucia i żalu
składają
łącząc się w bólu i smutku
Senat i Rektorzy
prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś – JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego
prof. zw. dr hab. Janusz Janeczek – Rektor UŚ w latach 2002–2008
prof. zw. dr hab. Tadeusz Sławek – Rektor UŚ w latach 1996–2002
prof. zw. dr hab. Maksymilian Pazdan – Rektor UŚ w latach 1990–1996
oraz Społeczność Akademicka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach
Wszystkim, którzy uczestniczyli w ostatniej drodzeŚp.
prof. Heleny Danel-Bobrzyk
przyjaciołom, znajomym, sąsiadom,
a w szczególności:
ks. kanonikowi Jerzemu Horzeli za przewodnictwo mszy św. pogrzebowej,
ks. dr. Karolowi Mozorowi i ks. Grzegorzowi Sulkiewiczowi za współprowadzenie ceremonii,
chórowi Instytutu Muzyki Wydziału Artystycznego UŚ pod dyrekcją Marii Zuber za wykonanie utworów muzycznych,
organistom: Tomaszowi Orlow i Piotrowi Paszynie,
skrzypkowi Marcinowi Hałatowi,
władzom, obecnym i byłym pracownikom, studentom i absolwentom Wydziałów Artystycznego oraz Etnologii i Nauk o Edukacji UŚ
za wsparcie i szczere współczucie po jej stracie
składają podziękowania
Mąż i Córka z Rodziną
Koniec zawartości
Nie ma więcej stron do wyświetlenia
Irena
13 l
Klaudia Kawulok
13 l
Józef
13 l