Helena Danel-Bobrzyk

Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 15.11.2012
Dziennik Zachodni

Z wielkim bólem i smutkiem
oraz w poczuciu niepowetowanej straty
przyjęliśmy wiadomość o śmierci

Śp.

prof. UŚ dr hab. Heleny Danel-Bobrzyk

Dziekana Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie w latach 1978–1981, 1984–1990 i 1999–2002 oraz Prodziekana Wydziału w latach 1996–1999,
Dyrektora Instytutu Wychowania Muzycznego i Plastycznego w latach 1980–1981,
Kierownika zakładów Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego oraz Wydziału Artystycznego,
pedagoga, autorytetu w zakresie pedagogiki muzycznej,
dyrygenta chórów i zespołów muzycznych,
związanej z Uniwersytetem Śląskim od 1971 roku.

W sposób charakterystyczny dla wielkich osobowości świata nauki znakomicie łączyła funkcje Uczonego i Nauczyciela – wychowawcy młodszej generacji pedagogów, dla których na zawsze pozostanie niedoścignionym wzorem i Mistrzem.

Za działalność i dokonania naukowo-artystyczne, dydaktyczne i organizacyjne uhonorowana wieloma odznaczeniami państwowymi oraz nagrodami i wyróżnieniami.

Błyskotliwy umysł, dar zjednywania ludzi, życzliwość i serdeczność wobec drugich oraz wysoka kultura osobista czyniły z Pani Profesor osobę powszechnie lubianą i szanowaną.

W naszej pamięci pozostanie jako wielki Człowiek, wybitny Uczony, znakomity Humanista i wspaniały Przyjaciel, życzliwy, mądry i szlachetny.

Będzie nam Jej wszystkim brakowało. Cześć Jej Pamięci.

Rodzinie i Najbliższym oraz Uczniom i Przyjaciołom Pani Profesor,
których ta śmierć najbardziej dotknęła,
wyrazy głębokiego współczucia i żalu

składają

łącząc się w bólu i smutku

Senat i Rektorzy

prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś – JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego
prof. zw. dr hab. Janusz Janeczek – Rektor UŚ w latach 2002–2008
prof. zw. dr hab. Tadeusz Sławek – Rektor UŚ w latach 1996–2002
prof. zw. dr hab. Maksymilian Pazdan – Rektor UŚ w latach 1990–1996

oraz Społeczność Akademicka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

Plaża

Wszystkim, którzy uczestniczyli w ostatniej drodzeŚp.
prof. Heleny Danel-Bobrzyk
przyjaciołom, znajomym, sąsiadom,
a w szczególności:
ks. kanonikowi Jerzemu Horzeli za przewodnictwo mszy św. pogrzebowej,
ks. dr. Karolowi Mozorowi i ks. Grzegorzowi Sulkiewiczowi za współprowadzenie ceremonii,
chórowi Instytutu Muzyki Wydziału Artystycznego UŚ pod dyrekcją Marii Zuber za wykonanie utworów muzycznych,
organistom: Tomaszowi Orlow i Piotrowi Paszynie,
skrzypkowi Marcinowi Hałatowi,
władzom, obecnym i byłym pracownikom, studentom i absolwentom Wydziałów Artystycznego oraz Etnologii i Nauk o Edukacji UŚ
za wsparcie i szczere współczucie po jej stracie
składają podziękowania
Mąż i Córka z Rodziną

Napisz wspomnienie

Możesz dodać wideo, obrazek lub zapalić świeczkę.

Wprowadź wiadomość

Wstaw link z YouTube

Możesz skopiować url filmu na YouTube i wkleić go w ramce poniżej.

Wideo będzie wyświetlane w Twoim komentarzu i możliwe do odtworzenia przez innych.

Podaj link z YouTube

FileName

Dodaj obrazek
Wybierz plik z komputera lub przeciągnij go i upuść tutaj
Wielkość pliku nie może przekraczać 8 MB i musi być jednym z następujących formatów: .jpg,.jpeg,.png,.gif
Wybierz świeczkę

Zostań powiadomiony

Wpisz poniżej swój adres mailowy jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o świeczkach i wiadomościach zamieszczonych na stronie tego anonsu.

Obrazek wybrany przez użytkownika

Irena


13 l

Obrazek wybrany przez użytkownika

Klaudia Kawulok


13 l

Obrazek wybrany przez użytkownika

Józef


13 l

Koniec zawartości

Nie ma więcej stron do wyświetlenia