Helena Danel-Bobrzyk

This was published in the following publications on 15.11.2012:
Dziennik Zachodni

Z wielkim bólem i smutkiem
oraz w poczuciu niepowetowanej straty
przyjęliśmy wiadomość o śmierci

Śp.

prof. UŚ dr hab. Heleny Danel-Bobrzyk

Dziekana Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie w latach 1978–1981, 1984–1990 i 1999–2002 oraz Prodziekana Wydziału w latach 1996–1999,
Dyrektora Instytutu Wychowania Muzycznego i Plastycznego w latach 1980–1981,
Kierownika zakładów Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego oraz Wydziału Artystycznego,
pedagoga, autorytetu w zakresie pedagogiki muzycznej,
dyrygenta chórów i zespołów muzycznych,
związanej z Uniwersytetem Śląskim od 1971 roku.

W sposób charakterystyczny dla wielkich osobowości świata nauki znakomicie łączyła funkcje Uczonego i Nauczyciela – wychowawcy młodszej generacji pedagogów, dla których na zawsze pozostanie niedoścignionym wzorem i Mistrzem.

Za działalność i dokonania naukowo-artystyczne, dydaktyczne i organizacyjne uhonorowana wieloma odznaczeniami państwowymi oraz nagrodami i wyróżnieniami.

Błyskotliwy umysł, dar zjednywania ludzi, życzliwość i serdeczność wobec drugich oraz wysoka kultura osobista czyniły z Pani Profesor osobę powszechnie lubianą i szanowaną.

W naszej pamięci pozostanie jako wielki Człowiek, wybitny Uczony, znakomity Humanista i wspaniały Przyjaciel, życzliwy, mądry i szlachetny.

Będzie nam Jej wszystkim brakowało. Cześć Jej Pamięci.

Rodzinie i Najbliższym oraz Uczniom i Przyjaciołom Pani Profesor,
których ta śmierć najbardziej dotknęła,
wyrazy głębokiego współczucia i żalu

składają

łącząc się w bólu i smutku

Senat i Rektorzy

prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś – JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego
prof. zw. dr hab. Janusz Janeczek – Rektor UŚ w latach 2002–2008
prof. zw. dr hab. Tadeusz Sławek – Rektor UŚ w latach 1996–2002
prof. zw. dr hab. Maksymilian Pazdan – Rektor UŚ w latach 1990–1996

oraz Społeczność Akademicka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

Beach

Wszystkim, którzy uczestniczyli w ostatniej drodzeŚp.
prof. Heleny Danel-Bobrzyk
przyjaciołom, znajomym, sąsiadom,
a w szczególności:
ks. kanonikowi Jerzemu Horzeli za przewodnictwo mszy św. pogrzebowej,
ks. dr. Karolowi Mozorowi i ks. Grzegorzowi Sulkiewiczowi za współprowadzenie ceremonii,
chórowi Instytutu Muzyki Wydziału Artystycznego UŚ pod dyrekcją Marii Zuber za wykonanie utworów muzycznych,
organistom: Tomaszowi Orlow i Piotrowi Paszynie,
skrzypkowi Marcinowi Hałatowi,
władzom, obecnym i byłym pracownikom, studentom i absolwentom Wydziałów Artystycznego oraz Etnologii i Nauk o Edukacji UŚ
za wsparcie i szczere współczucie po jej stracie
składają podziękowania
Mąż i Córka z Rodziną

Write a greeting

You can add a video, upload an image or light a candle.

Please enter a message

Insert a link from YouTube

You can go to a video on YouTube, copy the URL and paste it in the box below.

The video will be displayed on your comment, allowing others to play it.

Please insert a link from YouTube

FileName

Please upload an image
Select file from your computer or drag and drop it here.
The file size must not exceed 8 MB and must be one of the following formats: .jpg,.jpeg,.png,.gif
Please select a candle

Get notified

Enter your email below if you would like to be notified when a greeting is posted on this memorial page.

Image chosen by user

Irena


13yrs

Image chosen by user

Klaudia Kawulok


13yrs

Image chosen by user

Józef


13yrs

End of content

No more pages to load