Wiktor Bednarz

This was published in the following publications on 25.08.2010:
Gazeta Wrocławska

Z głęboki żalem żegnamy
członka Komisji Bioetycznej
przy Akademii Medycznej
Ś.P.
prof. dr. hab. Wiktora Bednarza
świetnego chirurga, człowieka skromnego, życzliwego i mądrego.
Bliskim Pana Profesora składamy z serca płynące wyrazy współczucia.
Członkowie Komisji Bioetycznej przy Akademii Medycznej

Beach

Oddział Dolnośląski Towarzystwa Chirurgów Polskich informuje, że 20.08.2010 roku, zmarł po długiej i ciężkiej chorobie prof. dr hab. Wiktor Bednarz, przewodniczący Dolnośląskiego Oddziału Towarzystwa Chirurgów Polskich wybitny chirurg, długoletni pracownik I Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej, Gastroenterologicznej i Endokrynologicznej Akademii Medycznej we Wrocławiu. Wychowawca wielu pokoleń chirurgów. Panie Profesorze nigdy nie zapomnimy co Pan Profesor zrobił dla dolnośląskiej chirurgii. Rodzinie Zmarłego składamy wyrazy głębokiego współczucia. Zarząd Oddziału Dolnośląskiego Towarzystwa Chirurgów Polskich

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 20 sierpnia 2010 roku zmarł prof. zw.dr hab. Wiktor Bednarz, pracownik I Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej, Gastroenterologicznej i Endokrynologicznej Akademii Medycznej we Wrocławiu, powszechnie lubiany i szanowany nauczyciel akademicki o uznanym i cenionym dorobku naukowym, wychowawca i przyjaciel studenckiej młodzieży, wspaniały, prawy człowiek, oddany pacjentom doskonały chirurg, który z poświęceniem ratował ludzkie życie. Ukończył studia medyczne na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej we Wrocławiu i z macierzystą uczelnią związał całą swą działalność pokonując w niej kolejne szczeble kariery i uzyskując naukowe awanse. Wiele czasu poświęcał pracy społecznej, aktywnie uczestniczył w obradach organów kolegialnych uczelni, pracując społecznie w licznych gremiach zawsze na pierwszym miejscu stawiał dobro i interes uczelni, którą godnie reprezentował oraz pracowników naszej Alma Mater. Za swą wieloletnią wzorową pracę został odznaczony m.in. Złotym Krzyżem Zasługi i Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Odszedł od nas wybitny człowiek, naukowiec i lekarz zawsze wierny przysiędze Hipokratesa, którą składał przed laty podejmując pracę w służbie społeczeństwu. Rektor i Senat, Dziekan i Rada Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej we Wrocławiu

Write a greeting

You can add a video, upload an image or light a candle.

Please enter a message

Insert a link from YouTube

You can go to a video on YouTube, copy the URL and paste it in the box below.

The video will be displayed on your comment, allowing others to play it.

Please insert a link from YouTube

FileName

Please upload an image
Select file from your computer or drag and drop it here.
The file size must not exceed 8 MB and must be one of the following formats: .jpg,.jpeg,.png,.gif
Please select a candle

Get notified

Enter your email below if you would like to be notified when a greeting is posted on this memorial page.

Image chosen by user

Barbara i Czesław Czułowscy


15yrs

Image chosen by user

Malgorzata Slupska


15yrs

Image chosen by user

Bogumila, Janusz Oboza


15yrs

Image chosen by user

mariola


15yrs

Image chosen by user

Krzysztof


15yrs

Image chosen by user

Bogusia


15yrs

Image chosen by user

ec


15yrs

Image chosen by user

Marian


15yrs

Image chosen by user

Beata Grubiak


15yrs

Image chosen by user

B.O


15yrs

Image chosen by user

G.W.LIPIANIN


15yrs

Image chosen by user

zawsze będę pamietać pacjentka


15yrs

Image chosen by user

pacjent


15yrs

Image chosen by user

B.O


15yrs

Image chosen by user

pacjentka


15yrs

Image chosen by user

B.O


15yrs

Image chosen by user

pacjentka


15yrs

Image chosen by user
<p>Podziekowanie</p> <p>Panie profesorze, tak bardzo nam pacjentom Pana brak.Tak bardzo !!!!!!!.Nie możemy się z tym pogodzić.Nie ma dnia abyśmy o Panu nie myśleli.Zrobił Pan dla nas tak wiele rzeczy niemożliwych a my?.....Pozostała nam tylko modlitwa za Pana.Wierzymy ,że kiedyś się spotkamy aby jeszcze raz za wszystko Panu podziękować.Niech dobry Bóg ma Pana i nas w opiece.Bogumiła i Janusz Oboza</p>


15yrs

Image chosen by user
<p>Podziekowanie</p> <p>Panie profesorze, tak bardzo nam pacjentom Pana brak.Tak bardzo !!!!!!!.Nie możemy się z tym pogodzić.Nie ma dnia abyśmy o Panu nie myśleli.Zrobił Pan dla nas tak wiele rzeczy niemożliwych a my?.....Pozostała nam tylko modlitwa za Pana.Wierzymy ,że kiedyś się spotkamy aby jeszcze raz za wszystko Panu podziękować.Niech dobry Bóg ma Pana i nas w opiece.Bogumiła i Janusz Oboza</p>


15yrs

Image chosen by user
<p>Podziekowanie</p> <p>Panie profesorze, tak bardzo nam pacjentom Pana brak.Tak bardzo !!!!!!!.Nie możemy się z tym pogodzić.Nie ma dnia abyśmy o Panu nie myśleli.Zrobił Pan dla nas tak wiele rzeczy niemożliwych a my?.....Pozostała nam tylko modlitwa za Pana.Wierzymy ,że kiedyś się spotkamy aby jeszcze raz za wszystko Panu podziękować.Niech dobry Bóg ma Pana i nas w opiece.Bogumiła i Janusz Oboza</p>


15yrs

Image chosen by user

Bogumila, Janusz Oboza


15yrs

Image chosen by user

Ryszard Balul


15yrs

Image chosen by user
<p>Pamięci Wielkiego Lekarza Dobrego Człowieka</p> <p>....świętej pamięci prof. dobry człowieku w jak wielkim bólu pozostawiłeś tak wielu, dla których byłeś tak oddany. Mnie i innych skromnych nic nie znaczących przy Tobie, gdzie inni nie dawali nadziei, ratowałeś od niechybnej śmierci. Łzy i rozrywający serce ból po Twoim odejściu nie oddają tego co czuję pisząc te słowa. Pan nasz Bóg, mam nadzieję znajdzie odpowiednie miejsce dla Ciebie u swego boku. Spoczywaj w pokoju</p>


15yrs

Image chosen by user

Balul Ryszard


15yrs

End of content

No more pages to load