Anna Owczarzak

This was published in the following publications on 29.08.2023:
Gazeta Pomorska

Z głębokim żalem zawiadamiamy,
że dnia 26 sierpnia 2023 roku odeszła od nas
moja kochana Córka, Siostra, Szwagierka i Ciocia
ś+p
Anna Owczarzak
lat 61
Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona
dnia 30 sierpnia 2023 roku o godz. 12:00
w kościele pw. Św. Ducha w Inowrocławiu.
Pogrzeb odbędzie się tego samego dnia
o godz. 13:00 na cmentarzu Św. Mikołaja
przy ul. Marulewskiej w Inowrocławiu.
W smutku pogrążeni
Mama i Brat z Rodziną

Beach

Write a greeting

You can add a video, upload an image or light a candle.

Please enter a message

Insert a link from YouTube

You can go to a video on YouTube, copy the URL and paste it in the box below.

The video will be displayed on your comment, allowing others to play it.

Please insert a link from YouTube

FileName

Please upload an image
Select file from your computer or drag and drop it here.
The file size must not exceed 8 MB and must be one of the following formats: .jpg,.jpeg,.png,.gif
Please select a candle

Get notified

Enter your email below if you would like to be notified when a greeting is posted on this memorial page.

Image chosen by user
To już rok bez Ciebie

B.O.


1yr

Image chosen by user
Spoczywaj w spokoju

B. O.


2yrs

Image chosen by user
Maturę miałam w 2000 roku w ZSCH. Chodziłam na zajęcia do Pani Ani z tkactwa. Dużo rozmawiałyśmy. Żal ogromny

Gosia Świderska


2yrs

Zawsze będziemy pamiętać, sąsiadko, ciociu, duszo artystyczna

Gosia Marcin Tomek i Karolina


2yrs

Image chosen by user
Zawsze będę pamiętać

Danka Ćwiklńska


2yrs

Image chosen by user
A tak o śp. Ani pisała młodzież Zespołu Szkół Chemicznych: Świetlicę w naszej szkole prowadzi p. mgr Anna Owczarzak, absolwentka pedagogiki kulturalno-​oświatow​ej na WSP w Bydgoszczy. Uczniowie spędzają w świetlicy czas wolny oraz lekcje, których w przypadku absencji nauczyciela dydaktyka nie udało się objąć zastępstwem. Uczniowie uczą się tu- bo to najważniejsze, słuchają muzyki , piszą i rysują na wielkoformatowych „ściankach”: HYDE PARK, WALENTYNKI, ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE, ŚWIATOWY DZIEŃ POCAŁUNKU, ŚWIATOWY DZIEŃ PRZYJACIELA, GRAFFITI, itp.,grają w gry planszowe nowej generacji, zdobywają pochwały ( do dziennika) za projektowanie i wykonywanie dekoracji, afiszów, pomoc w organizacji działalności szkoły i świetlicy, koncerty małe i duże -we własnym wykonaniu (grajkowie mile widziani). Ci, którzy śpiewają również. Ponadto WIECZOROWĄ PORĄ chodzimy do teatru- bez przymusu, a ci co się skuszą , choć nigdy nie byli lub są przekonani, że nie lubią- zostają wiernymi widzami bo takie to są przedstawienia, że idą w smak. Czasem nawet uda się zorganizować wyjście do filharmonii, chociaż wymaga to czasem dłuższego przekonywania…ale i tam chodzimy. WIECZOROWĄ PORĄ chodzimy również na wykłady i prezentacje organizowane przez Stowarzyszenie Architektów Polskich, ponieważ w życiu nastolatka nic nie jest przesądzone i może go jeszcze ponieść w stronę architektury - na studia, a jeśli nawet nie to i tak lepiej więcej wiedzieć bo to rozwija intelekt, wyobraźnię i …pozwala dłużej żyć i zachować młodość. Zawsze mogą być rajdy-bliższe i dalsze, wycieczki, warsztaty plastyczne. Działała nawet profesjonalna galeria. Nazywała się GALERIA NA KRAŃCU. Wystawiali w niej bydgoscy artyści malarze. Przez pięć lat p. A. Owczarzak prowadziła zajęcia malowania na szkle i byliśmy w gazetach i mieliśmy dużą pozaszkolną wystawę ale… można było prace uczniów sprzedawać na terenie szkoły i pod koniec każdego półrocza po wystawie szły od nas „jak ciepłe bułki” a do nas pieniądze na drogie farby witrażowe i konturówki do tego rodzaju malarstwa. A po pięciu latach pojawił się przepis zabraniający sprzedaży na terenie szkół i koniec. Nic nie zastąpi radości i autorskiej satysfakcji artysty,, że właśnie jego praca się sprzedała. Autorskiej satysfakcji, ponieważ prace były wykonywane na podstawie projektów uczniów- wyłącznie, A najlepsze robili ci, którzy nie umieli rysować , ponieważ malowanie na szkle techniką witrażową jest takim fikuśnym zajęciem. Od dziesięciu prawie lat „konikiem” p. A. Owczarzak są zajęcia według programów własnych.. Są to BEZPŁATNE zajęcia HERBATKA PO EUROPEJSKU I INNE OBYCZAJE. (w tym absolutnie gratis degustacja przerozmaitych rodzajów i gatunków herbaty).Prowadząca posiada sporą literaturę z zakresu „herbaty”, także sztuki dalekowschodniej oraz wiele własnych eksponatów związanych z herbatą, jej historią oraz wytworów europejskich i dalekowschodnich Przejście przez te zajęcia to duży krok w stronę nabycia profesjonalizmu w sprawie wiedzy o herbacie, jej historii, właściwościach i zasadach parzenia - a różne są rodzaje i różne zasady; ale także wiedzy o Dalekim Wschodzie i angielskiej Europie.

Roman Starzyk


2yrs

Image chosen by user
Bardzo mi przykro, bo miło wspominam Anię z czasów gdy pracowaliśmy wspólnie w Zespole Szkół Chemicznych.

Roman Starzyk


2yrs

End of content

No more pages to load