Ewa Kowalska

10 July 1956 - 12 June 2025

This was published in the following publications on 16.06.2025:
Dziennik Bałtycki

Z głębokim żalem i smutkiem
przyjęłyśmy wiadomość o śmierci
Ewy Kowalskiej
gdańszczanki,
która z niegasnącą pasją i życzliwością
potrafiła rozkochać w naszym mieście każdego.
Była przewodniczką nie tylko po ulicach Gdańska,
ale przede wszystkim po jego duszy.
Stworzyła blog iBedeker, dzięki któremu gdańska historia
i codzienność stały się bliższe tysiącom osób.
Za nowatorskie i pełne pasji formy propagowania spraw miasta uhonorowana została Medalem Księcia Mściwoja II.
Rodzinie i Bliskim
składamy
wyrazy głębokiego współczucia i wsparcia
Aleksandra Dulkiewicz
prezydent Gdańska
oraz
Agnieszka Owczarczak
przewodnicząca Rady Miasta Gdańska

Beach

Write a greeting

You can add a video, upload an image or light a candle.

Please enter a message

Insert a link from YouTube

You can go to a video on YouTube, copy the URL and paste it in the box below.

The video will be displayed on your comment, allowing others to play it.

Please insert a link from YouTube

FileName

Please upload an image
Select file from your computer or drag and drop it here.
The file size must not exceed 8 MB and must be one of the following formats: .jpg,.jpeg,.png,.gif
Please select a candle

Get notified

Enter your email below if you would like to be notified when a greeting is posted on this memorial page.

Image chosen by user
To już rok bez Ciebie ❤️‍ Stroik z Twojej ulubionej kwiaciarni.

Mirek Kowalski


1w

Image chosen by user
"Umarłych WIECZNOŚĆ dotąd trwa, dokąd PAMIĘCIĄ IM się płaci." - Drogiej Pani Ewie - E.M.

Ewa M.


1w

Image chosen by user
"Nie umiera ten, kto trwa w sercach naszych i pamięci." - Drogiej Pani Ewie - E.M.

Ewa M.


1mo

Image chosen by user
"I choć ICH życia płomień zgasł, to myśli o TYCH, których już nie ma, nadal są wśród nas." - Drogiej Pani EWIE - E.M.

Ewa M.


2mos

Image chosen by user
Noc WIELKANOCNA jest nocą nadzwyczajną. Wtedy moc ZMARTWYCHWSTAŁEGO CHRYSTUSA pokonuje siły ciemności i śmierci. Zapala w sercach wierzących NADZIEJĘ i RADOŚĆ.

Ewa M.


2mos

Image chosen by user
"Tu jest PAMIĘĆ i tutaj świeczka. Tutaj napis i kwiat pozostanie. Ale zmarły gdzie indziej mieszka - na Wieczne Odpoczywanie." - Pani Ewie - E.M.

Ewa M.


3mos

Image chosen by user
"Są tacy ludzie, którzy nigdy nie przestaną być dla nas ważni." - Drogiej Pani Ewie - E.M.

Ewa M.


4mos

Image chosen by user
"Jest coś, co mrokom się opiera, - jest PAMIĘĆ, a ona nie umiera." -Drogiej Pani Ewie - E.M.

Ewa M.


5mos

Image chosen by user
Drogiej Pani Ewie w WIGILIĘ Świąt BOŻEGO NARODZENIA - E.M.

Ewa M.


6mos

Image chosen by user
"Człowiek żyje tak długo, jak trwa PAMIĘĆ o NIM." - Drogiej Pani Ewie - E.M.

Ewa M.


6mos

Image chosen by user
Drogiej Pani Ewie w tym szczególnym dniu - DNIU ZADUSZNYM - E.M.

Ewa M.


7mos

Image chosen by user
Cmentarz Garnizonowy w Gdańsku, kw. 8 trzeci grób w trzecim rzędzie tuż za Kaplicą [*][*][*]

Mirek Kowalski


7mos

Image chosen by user
"Nieważne coś mieć, lecz ważne kimś być, wspomnienie zostawić po sobie. I tak szlachetnie i pięknie żyć, by ktoś chciał zapalić świeczkę na grobie. "- E.M.

Ewa M.


8mos

Image chosen by user
Pierwsze kwitnienie hortensji bukietowej posadzonej specjalnie na potrzeby Ewy pasji florystycznej. Niestety bukietu już Ewa z niej nie ułoży... :(

Mirek Kowalski


9mos

Image chosen by user
"PAMIĘĆ nigdy nie umiera, choć życie się kończy." - Drogiej Pani Ewie - E.M.

Ewa


9mos

Image chosen by user
Światełko PAMIĘCI dla Pani Ewy.

Ewa M.


11mos

Image chosen by user
"Jest wielu ludzi, ale PRAWDZIWY CZŁOWIEK to rzadkość. - Drogiej pani EWIE - Ewa M.

Ewa


1yr

Image chosen by user
Zawsze będę pamiętać

mirosław kowalski


1yr

End of content

No more pages to load